Bugun...


Adana’da kurulacak fabrikada yıllık 300 bin panel üretilecek
Teskop Solar Panel Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Saraçoğlu, “Başlangıçta yaklaşık 550 personelin istihdamını sağlayarak üretim bant sayımız arttıkça çalışan sayımız da artacaktır” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 06-05-2017 07:59
Adana’da kurulacak fabrikada yıllık 300 bin panel üretilecek
+ -

HAYDAR ŞENGÜL

ADANA (GÜNAYDIN) – Temiz Enerji Sanayi Kooperatifi (Teskoop) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Saraçoğlu, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Hücre ve Panel fabrikası kuracaklarını kaydetti. Aynı zamanda Teskop Solar Panel Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olan işadamı ve yatırımcı Ümit Saraçoğlu, “Yatırımlarımızın ilk ayağı, güzide şehrimiz Adana’da kurulacak olan Hücre ve Panel Fabrikası ilk etapta yıllık 300 bin panel üretecektir. Böylece yurtiçi ihtiyacının karşılanması ve teknoloji ihraç eden fabrika olmayı hedefliyoruz. Başlangıçta yaklaşık 550 personelin istihdamını sağlayarak üretim bant sayımız arttıkça çalışan sayımız da artacaktır” dedi.

Daha önce İzmir ve İran’da yatırımları bulunan işadamı Ümit Saraçoğlu, yenilenebilir enerjiye verdiği öneme değinerek, “Ülkemizin enerji açığını azaltma konusunda, hükümetimizin 2023 hedeflerini baz alarak biz de üzerimize düşen her türlü katkıyı sağlama çabasındayız.” şeklinde konuştu.

2017 yılı Türkiye’de temiz enerjiye karşı farkındalığın oluştuğu ve büyük yatırımların gerçekleştiği bir yıl olacağını dile getiren Saraçoğlu, “Hedefimiz TESKOBİRLİK. Teskoop şu anda 3 ilde faaliyet gösteren bir kooperatiftir. Bu iller Gaziantep, Adana ve Niğde’dir. Mersin ve Kilis ise başvuru aşamasındadır. İnşallah kısa zamanda kooperatifin faaliyet gösterdiği 7 ili tamamlayarak TESKOBİRLİK olarak hizmet vereceğiz. TESKOBİRLİK’in en büyük misyonu, Türkiye’de yaygın olmayan fakat Avrupa’da çok sayıda bulunan Enerji Kooperatifi ve Birliği bilincini oluşturarak insanların enerji ihtiyacını, çevreci üretimle sürekli olarak karşılamaktır. Enerjide TESKOBİRLİK bir ilk olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cesaretini örnek aldıklarını söyleyen Saraçoğlu, “Ülkemizin enerji açığını azaltmak öncelikli amacımızdır. Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığının acilen azaltılması gerekir ki bu kapsamda Türkiye’ye en uygun yenilenebilir enerji Güneş Enerjisidir. Ancak yenilenebilir enerjinin her kolunda AR-GE çalışmalarımız başlayacaktır. Yatırım hedefimiz başlangıçta 4 Milyar dolar olup bu miktarı 2 katına çıkarma konusunda çalışmalarımız sürmektedir. Daha sonraki gelişmelerimizin detaylarını kısa süre içinde basın ve halkımızla paylaşacağız.” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Orhan Üstün
07-05-2017 18:19:00
Peki üretim teknolojisinde Japon, Güney Kore, Amerika, Alman'larla nasıl başedicekler? Siz onların bu günkü verim oranlarına (20, 21...%) bir gün erişebilirseniz; onlar nerede olacaklar? Bu işin altında bir bit yeniği var!

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI