Bugun...


ADT’nin yeni müdüresi Sevinç Gediktaş
Adana Devlet Tiyatrosu(ADT) Müdürlüğü görevine Sevinç Gediktaş atandı.

facebook-paylas
Tarih: 10-01-2018 12:16
ADT’nin yeni müdüresi Sevinç Gediktaş
+ -

Adana Devlet Tiyatrosu’nda 3 yıldır müdürlük görevini üstlenen N. Efe Ünsal’ın yerine Adana Devlet Tiyatrosu oyuncusu Sevinç Gediktaş atandı.

Sevinç Gediktaş kimdir ?
Sevinç Gediktaş 1970 yılında Eskişehir’de doğdu. 1992 -1993 öğretim yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu bölümünden mezun olarak aynı kurumda araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 1997’de üniversiteden ayrılarak Konya Devlet Tiyatrosunda Sanatçı ve reji asistanı olarak Nalınlar, Tamirci, Keşanlı Ali Destanı, Çıkmaz Sokak Çocukları, Rumuz Goncagül, Atinalı Timon, Kaktüs Çiçeği, Soyut Padişah, Yedekçi, Yerma, Ana Hanım Kız Hanım, Eşeğin Gölgesi, Ellerimin Arasındaki Hayat, Babaannem Yüz Yaşında, Ziyaretçi, Beyaz, Kırkından Sonra, Kısmet, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Ahu Zelha, Define Adası, Fadik Kız, Macun Hokkası, Muammer Muammer, India Bankası (Yönetmen Yardımcısı) adlı oyunlarda çalıştı.
1998- 1999 yılında da Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarında öğretim görevlisi, 2001-2002 tiyatro sezonunda Konya Devlet Tiyatrosu’nda, 2006-2007 sezonunda Adana Devlet Tiyatrosu’nda Sanatsal İşlerden sorumlu müdür yardımcılığı görevini üstlendi. 13. ve 15. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde “Kırkından Sonra” ve “Macun Hokkası” adlı oyunlarla “En iyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü. Sevinç Gedik evli ve 2 çocuk annesi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI