Bugun...


Aklıma Bir Fikir Geldi sergisi ilgi gördü

facebook-paylas
Tarih: 07-12-2017 15:59
Aklıma Bir Fikir Geldi sergisi ilgi gördü
+ -

Radyo Televizyon yayıncıları Meslek Birliği’nin (RATEM) 2008 yılından bu yana her yıl düzenlediği “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversitelerarası İletişim Fikirleri Yarışması”nın dokuzuncusu Çukurova Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Yarışmanın tanıtım faaliyetleri kapsamında RATEM Yönetimi, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda akademisyenler, Adana’daki yayın kuruluş temsilcileri ve öğrencilerle buluştu.

Fikir ve sanat eserleri alanındaki korsan uygulamalara ve telif hakkı ihlallerine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen yarışmada 2008 yılından itibaren derece alan tüm eserlerin yer aldığı “Aklıma Bir Fikir Geldi Üniversiteler Arası İletişim Fikirleri Yarışması Sergisi” RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy, ÇÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Çubukçu ve protokol üyeleri tarafından açıldı.

Açılış konuşmasını yapan ÇÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Çubukçu, meslek birliklerinin ana paydaşları olduğunu belirterek RATEM’e bu toplantıyı Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirdikleri için teşekkür etti. Meslek kriterlerinin yükseklerde olabilmesi için meslek birlikleri ile işbirliğine ihtiyaç olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Çubukçu, telif hakları konusunun iletişim öğrencileri için önemine değindi. 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI