Bugun...


BU DAVET SİZE!
Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zekiye Çağımlar, yine muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Etkinliğin geliriyle Aladağ'da Gerdibi / Sivişli Köyü'nün ilkokuluna okuma sınıfı yaptırılacak.

facebook-paylas
Tarih: 29-03-2017 08:33
BU DAVET SİZE!
+ -

MUSTAFA ÖZKE

 

ADANA (GÜNAYDIN) – Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zekiye Çağımlar, ‘Orada bir köy var uzakta’ demeyip, uzağı yakın eden yüreği dilinde bir eğitim sevdalısı…

Tam 11 yıldır Adana’nın en ücra köşelerindeki öğrencilere el uzatıyor, ihtiyaçlarını karşılamak için çırpınıyor. Yolu sanattan geçen etkinlikler düzenleyerek, elde edilen geliri okullara aktarıyor.

Yüreği öylesine temiz ki; uzak yakın demeden tüm dostları Zekiye Çağımlar’ın davetine koşup, ellerinden gelen desteği veriyor.

Öyle bir sevdası var ki; üniversitede bir çiçek gibi kendi elleriyle yetiştirdiği öğretmenleri, mezun olup eğitim verdikleri okulda bile yalnız bırakmıyor. O okulların ihtiyaçlarını gidermek için sanat günleri düzenliyor… Bugün, Adana’nın en uzak ilçelerinden Aladağ’ın Gerdibi / Sivişli Köyü'ne okuma sınıfı yapmak için yine tüm dostlarını bekliyor.

İşte, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zekiye Çağımlar’ın çağrısı, “Aladağ'da Gerdibi / Sivişli Köyü'nün ilkokuluna bir okuma sınıfı yapmak için yola çıktık. Elimizden ne geldi, 11. sini gerçekleştirdiğim şiir ve dinletiyi renklendirdiğimiz türküler. Biz Mithat Özsan Amfisinde bugün saat: 15.00'de Bedri Rahmi şiirlerini seslendirip, deyişler okuyacağız. Dinletimiz ücretli, öğrenciye 5 lira, yetişkine ağanın eli tutulmaz şeklinde, biletler kapıda da satılıyor… Gönülden kopup damlaya damlaya göl değil ama bir kovaya dolduracağımız su ile de bu köyün okuma sınıfına destek olacağız. Ey şiir severler, deyiş/türkü severler, ‘Eğitim her şeyin başıdır’ diyenler, ‘Çorbada tuzum olsun’ diyenler… Ey beni sevenler, hadi kalkın gelin. Gelemiyor musunuz, katkılarınız için sosyal medyada özelden yazın. Karadutlu, Sitemli, Ervahı Ezelli, Bahçada Yeşil Çınarlı dinletimiz sizin gönlünüzde hoşluk, çocuk yüzünde gülüş, elinde kitap olacak. Bu yazı okuyana açık davettir, davete de icabet etmek düşer.”

Anlayacağınız bu davet size.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI