Bugun...


Cesedi başında 1 saat ağlamış
Ev almasına aracılık ettikleri kişiyi sopa ve tabancayla öldürdükten sonra gömdükleri iddia edilen 2 kuzenin ağırlaştırılmış müebbet ve 25 yıl hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı

facebook-paylas
Tarih: 17-07-2017 11:09
Cesedi başında 1 saat ağlamış
+ -

Neşet KARADAĞ-ÖZEL

ADANA (GÜNAYDIN) - Adana'da parasını gasp ettikleri oto kiralama işi yapan Cem Atalmış'ı (38) ev almak için müteahhidin yanına götürme vaadiyle ormanlık alana götürüp sopa ve tabancayla öldürüp gömdükleri iddia edilen Mehmet Tekin (33) ve kuzeni Deniz Tekin (30) ağırlaştırılmış müebbet ve ayrıca 25’er yıl hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle yargılanmaya başladı.

Adana'da oto kiralama işi yapan Cem Atalmış, ev almak için görüşmeye gittiği 21 Mart'ta kayboldu. Atalmış’ın otomobili 23 Mart'ta Hadırlı Mahallesi Mezarlığı civarında terk edilmiş halde bulundu. Yapılan soruşturma sonunda katil zanlısı olarak yakalanan Mehmet Tekin sorgusu sonunda Atalmış'ı kuzeni Deniz Tekin’in öldürdüğünü itiraf edip, Atalmış’ın cesedinin gömülü olduğu yeri polise gösterdi.

Mehmet Tekin itirafları sonucu Deniz Tekin de Bismil’de yakalanıp tutuklandı. Haklarında "bir suçu veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, birden fazla kişi tarafından silahla yağma, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma" suçlarından dava açılan 2 kuzen Adana 6.Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başladı. İlk duruşmaya Mehmet ve Deniz Tekin ile öldürülenin eşi Esma ve ağabeyi Alpay Atalmış ile avukatları katıldı.

BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Duruşmada sanık kuzenler mahkemede suçlamayı birbirlerinin üzerine attı. İnşaat işiyle uğraşan Mehmet Tekin, cinayeti kuzeni Deniz’in işlediğini iddia ederek, “Deniz beni ‘bir işim var’ diyerek olay yerine götürüp beni bıraktı. Deniz bir arabayla geldi. Arabanın içinde Deniz ile birlikte tanımadım Cem Atalmış vardı. Arabadan inerlerken Cem, ‘param nerede lan?’ diye bağırdı. İkisi boğuşmaya başladı. Şoka girdim. Yere çöktüm. 2 el silah sesi duydum. Gözlerim kapalı olduğu için kimin ateş ettiğini görmedim. Gözümü açtığımda Deniz elindeki sopayla Cem’in kafasına vuruyordu. Ben olaya karışmadım. Olay yerinden ayrıldık. 3 gün sonra tekrar gittik. Deniz, araçtan çıkarttığı kazma ile mezar açtı. Hatta kazmayı bana uzattı, korktuğum için bir kere kazdım. Sonra ‘ne olacaksa olsun’ diyerek bıraktım. Deniz, mezarı açtıktan sonra Cem’i gömdü. Deniz kaçınca ben de adliyeye gidip olanları anlattım” dedi.

‘CEM ABİDEKİ PARAYI ALIRIM’

Deniz Tekin ise kuzeni Mehmet’i suçladı. Cem Atalmış ile 2-3 yıldır tanıştığını, ölümü haketmediğini, çok iyi bir insan olduğunu belirten Deniz Tekin, kuzeni Mehmet’in tefecilere olan borcunu ödemek için Cem’i öldürdüğünü iddia etti. Kuzeninin daha önce müteahhidi kaçırıp 250 bin lira fidye isteme planı yaptığını ifade eden Tekin, “Müteahhid Sedat Sanrı ile Cem abiye ev almak için görüşüyordum.  Mehmet Tekin bu görüşmeye şahit olmuştu. Cem abiye senin ev sorununun bitmesi için mimara 100 bin lira vermemiz gerektiğini söyledim. O sırada Mehmet de yanımdaydı. Daha sonra Mehmet ‘sen müteahhit işine sıcak bakmıyorsun ama ben Cem abideki parayı alırım’ dedi. Ben karşı çıktım. Ancak, ‘sana da ona da bir şey olmayacak’ demesi üzerine kabul ettim” dedi.

Tekin, Cem Atalmış’ın öldürülme olayını da şöyle anlattı:

‘KAFASINA SOPA İLE VURUP TABANCA İLE ATEŞ ETTİ’

“Cem abi parayı ayarlama peşindeydi. Cem abi aradı. Ben de mimarın bizi beklediğini söyledim. Beni alıp Mehmet’in beklediği olay yerine geldik. Aracın tamponu sürtünce ben araçtan inip baktım. Daha sonra yol açık mı diye oradan uzaklaştım. Planımıza göre Mehmet parayı alıp oradan uzaklaşacaktı. Cem abi beni aradı, ‘Deniz burada orman görevlisi var yol kapalı diyor dön geri gidelim’ dedi. Mehmet ordaydı. Kendisini orman görevlisi olarak tanıtmış. Biz tam arabaya binerken Mehmet, Cem abinin kafasına sopa ile vurdu. 2 el de ateş etti. Mehmet’e bağırdım, elinde silah olduğu için yaklaşamadım, bir an panikleyip kaçtım. Döndüğümde Mehmet, Cem abinin arabasını alıp uzaklaşmıştı. Cem abide yerde yatıyordu. Birkaç seslendim, duymadı. Beni kan tuttu, Cem abiyi öyle görünce fenalaştım. 1 saat cesedi başında ağladım. Mehmet daha sonra yayan olarak geri geldi, ‘ben öldürmek istemedim, kendi ayağı ile geldi’ dedi. Mehmet arabayı didik didik aradı parayı bulamayınca, ‘Ben boşuna mı öldürdüm, arabada para yok’ dtedi ve ağladı. Ailemle Bismil’e gitmiştim orada yakalandım. Ben öldürmedim” dedi.

DAHA ÖNCE KENDİSİNİN ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETMİŞTİ

Mahkeme Başkanı, Deniz Tekin’e polisteki ifadesinde Cem Atalmış’ı kendisinin öldürdüğünü itiraf ettiğini hatırlatması üzerine ise Tekin, “Ben o zaman Mehmet’in samimi ifade vereceğini düşündüğüm için olayı çelişkili anlattım. Şimdiki ifadem doğrudur. Plan tamamen Mehmet’e aittir. Ben kesinlikle sopa ile vurmadım, ateş etmedim” dedi.

‘EŞİMİ 1.5 YIL ÖNCE ÖLDÜRMEYİ PLANLAMIŞLAR’

Öldürülen Atalmış’ın eşi Esma Atalmış ve ağabeyi Alpay sanıklardan şikayetçi oldu. Acılı eş Atalmış, ev almak için eşinin sanık Deniz’e toplam 140 bin lira para verdiğini belirterek, “Eşim her parayı verişinde Mehmet motosikletle aşağıda bekliyordu. Eşimi 1.5 yıl önce öldürmeyi planlamışlar” derken Alpay Atalmış da, sanıkların kardeşini tasarlayarak pusuya düşürüp öldürdüklerini, en ağır ceza ile cezalandırılmalarını istedi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı tanıkların dinlenmesi ve eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI