Bugun...


Çukurova Press’ten muhteşem gece
Sular VİP’te gerçekleşen geceye Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Adana’nın tanınmış işadamları, sanayicileri, siyasetçileri ve bürokratları katıldı

facebook-paylas
Tarih: 07-12-2017 08:23
Çukurova Press’ten muhteşem gece
+ -

Kuruluşunun 21. Yıl, Gülçin ve Engin Kanber yönetiminde 5. Yılını kutlayan Çukurova Press gazetesinin gecesi muhteşem geçti.

ADANA’NIN PROTOKOLU GECEDEYDİ

Sular VİP’te gerçekleşen geceye Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP Adana Milletvekilleri Zülfikar İnönü, İbrahim Özdiş, Elif Doğan Türkmen, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cumali Tülü,  AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve MHP İl Başkan Yardımcıları Ziya Yamaç, Rüçhan İlvan ve Oktay Apaka, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar,  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik ile çok sayıda siyasi partinin eski ve yeni yöneticileri, işadamı ve basın mensupları katıldı.

GECEYE NURİ ALÇO DA RENK KATTI

Türk Sinemasının ünlü ismi Nuri Alço’nun da katıldığı  Çukurova Press Gecesi yazarlar ile tüm çalışanların sahneye çağrılmasıyla  başladı. Gecenin açış konuşmasını yapan gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Sabit Özkeser, “Bir önceki gecemizde yaptığı konuşmada da belirttiğim gibi, biz yerel gazeteler çok zor şartlar altında yayın hayatını sürdürmektedir.  Bir ilin olmazsa olmazı dediğimiz, bir ilin gelip-kalkınmasında büyük rol oynadığı belirtilen biz yerel gazetelerin daha çok desteklenmesini istiyoruz. Devletimizden kişi ve kuruluşlardan yerel gazetelere ilan ve abone gibi destekler geliyor ama bu destekler ne yazık ki yeterli değil.Yerel gazetelerin ayakta durması ve yaşaması için devletimizin daha çok desteğine ihtiyaç vardır… Biz bunu daha kaliteli bir gazete ve özgür basın olmak için istiyoruz… Ulaşılamayan yerlere ulaşan ve bir nevi kamu görevi yapan yerel gazetelerin daha çok destekleneceğine inanıyoruz” dedi.

“YEREL BASIN  BÜYLÜK ALKIŞI HAK EDİYOR”

Çukurova Press’in gecesine Adana dışından katılan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Yerel basın gerçekten adı üstünde yerelin sesi, kulağı, dili ve anlatanıdır. Yerel basının söylediklerini izleyenler, takip eden değerlendiren siyasetçi de yönetici de başarılı olur. Ama nedense yerel basın gerçeklere dokunduğu anda sıkıntı yaşar. Nedeni de kendine bağımsızlığını sağlayacak ek gelirleri sağlayacak bir  bütçesi yoktur. Çünkü yerel  basının reklam gelirleri sınırlıdır. Resmi ilan alımında belirli kurallar vardır, gazetede Sarı Basın Kartına sahip olması dahil devlet prosedürü gerektirir.  Onun için yerel basında bulunan herkesin özel, tüzel ve ayrıca alkışa değer bir kimliği vardır. Bu nedenle yerel basın alkışı hak ediyor” diye konuştu.

“YEREL BASIN BÜYÜK FEDAKARLIK YAPIYOR”

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek de, Adana’da bir yerel gazeteyi çıkartmak hatta  20 sene boyunca devam ettirmenin gerçekten zor bir iş olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

“ Benim de yerel bir gazeteci olduğumu arkadaşlar bilir. Adana’da bir yerel  bir gazeteyi  belli bir takım fedakarlıklardan bulunmadan yaşatmak kaynak sağlamak, büyük fedakarlıklar gerektiriyor. Hem kendimizden hem işinizden hem de ailenizden fedakarlık gerektiren bir iş. Aslında gazetecileri ve görsel basının amacı bellidir. Yönetilen kesimin sıkıntılarını, dertlerini yöneten kesime olabildiğince  çabuk ve hızlı bir şekilde iletmek, onları bu sıkıntılardan haberdar etmektir. Yani o kente o ilde yaşayan insanların ihtiyaçlarını yöneten kesimin göremediği kör noktalarda kalmış sıknıtıları dile getirmek ve onların adına kamu hizmeti yapmak. Ben bu heyecanla görev yapan Türkiye’deki tüm basın mensuplarını kutluyorum. Çukurova Press gazetesine de böylesine elit ve vasıflı kadroyla azimli ve kararlı bir şekilde devam ettiği için kutluyorum.”

“TÜM BASIN MENSUPLARINI SAYGIYLA SELAMLIYORUM”

AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı ise, “Türk sinemasına büyük emek vermiş Nuri Alço ağabeyimize ben hem kendim adıma hem de Çukurova Press gazetemiz adına teşekkür ediyorum. Tabi ki halkın, milletin özgüarce ilkeli bir şekilde tarafsız ve doğru haber alma hakkına emek veren  bu hakkı koruyan bütün basın mensuplarını saygıyla selamlıyorum. Bu yolda emek vermiş Çukurova Press giazetemizin başta Yşönetim Kurulu Başkanı Engin Kanber olmak üzere bütün çalışanlarını, bütün yazarlarını daha nice 21 yıllar temennisiyle kutluyorum” dedi

“ADANA BASINI ÇOK ÖNEMLİ BİR GÖREVİ YAPMAKTADIR”

Adana Valisi Mahmut Demirtaş da, “Adana’da yerel basın çok gerçekten çok ciddi bir şekilde Adana’nın problemlerini ce sıkıntılarını çok rahat bir şekilde dile getirerek, hem kamunun da dikkatini çekmek hem de biz yönetim kamu görevlilerinin daha hassas davranmaları ve bu hizmetlerin daha iyi bir şekilde yerine getirmesi konusunda  çok önemli bir  görevi yaptığına şahit olmaktayım. Bundan dolayı da çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yerel basının  hem sağlıklı, doğru, ilkeli bir haber vermesi açısından hem de yerel demokrasinin güçlendirilmesi açısından çok önemli görevleri olduğunu biliyoruz. Eğer yerelde demokrasi gelişirse ülkede demokrasi gelişir. Memleketimizin, milletimizin, huzuru ve refahı artar. Ben tüm yönetimi, çalışanların ve yazarların emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE BASIN ÖZGÜR OLMALI”

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş de, Türkiye’de basının özgür olması gerektiğini vurgulayarak, “Ülkemizde çok sayıda basın mensubu cezaevinde bulunmaktadır. Basının susturulmaması gerekir. Basının özgür olması, Türkiye’nin özgür olmasına anlamına gelir. Bu vesile ile Adana’da zor şartlar altında yayın yapan yerel gazetelerden Çukurova Press’in 21. Kuruluş, Gülçin ve Engin Kanber yönetimindeki 5. Yılını kutluyorum” dedi.

“ASLINDA YILDA BİR-KAÇ KEZ GECE YAPMALI”

Çukurova Press’in gecesiyle ilgili görüşlerini açıklayan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, “Gecede bu kadar kalabalık bir topluluğu görünce aslında Çukurova Press’in yılda bir değil, bir-kaç kez yapması gerekir. Bunu neden söylüyorum; birincisi bu işi iyi yapması, ikincisi gazete yönetiminin çok sevilmesi. Adana basını çoğunlukla işini yapmaya çalışan ve haber alma konusunda işin gerçeğini yapmaya çalışan bir medya.  Bir gazete işini yaptığı sürecek sevdiği de dostu da çok olur.Adana bu konuda örnek bir kent. Çok ciddi yayıncılık yapılıyor. Bunlardan birisi de Çukurova Press’tir. Bir gazete verdiği haberlerin ciddiyeti, doğruluğu oldukça saygınlığı artar. Doğru Haber alma hakkını bir gazete yerine getiriyorsa o zaman işini iyi yapıyordur” şeklinde konuştu.

“ADANA YEREL BASINI SANATA ÇOK ÖNEM VERİYOR”

Geceye katılanlardan birisi olan Türk Sinemasının ünlü ismi Nuri Alço da, Adana’nın ve yerel basının sanata sahip çıktığını ifade etti. Alço, gazetenin sahibi Engin Kanber’in davetini kıramadığını anlatırken, Adana’ya etkinliklere geldiklerinde yerel basından çok büyük ilgi gördoüğünü ve yaptıkları haber ile röportajlarla kentine ve sinemaya çok ciddi katkıda bulunduğunu söyledi. Çukurova Press İmtiyaz Sahibi Gülçin Kanber ise, gece dolayısıyla çok mutlu olduklarını ve başta Vali Mahmut Demirtaş olmak üzere herkese katılımlarından ve emeklerinden dolayı teşekkür etti.

GECEYE KATILAN İSİMLER

Adana Valisi Mahmut Demirtaş,  AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP Adana Milletvekilleri Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Elif Doğan Türkmen, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cumali Tülü, Cumhuriyet Savcısı Yalçın Kurt,  Cumhuriyet Savcısı  Şükrü Uçkan, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Ceyhan Belediye Başkanı  Ali Alper Boydak, Aladağ  Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut,  AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı Ali Sorar, MHP Adana İl Başkan Yardımcıları Ziya Yamaç,Rüçhan İlvan, Oktay Apaka, CHP Adana  İl Başkan Yardımcısı Erdal Biber,   CHP eski İl Başkanı Orhan Sümer, CHP Seyhan eski İlçe Başkanı  Reşit Karakuş, CHP Seyhan İlçe Başkan Aday Adayı Emrah Kozig,  CHP Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili  Ulaş Çetinkaya,  Sinema Sanatçısı Nuri Alço,  Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Gül, CHP Belediye Meclis Üyesi Macit Mertdur, Seyhan Belediye Başkan yardımcıları Türkan Eşli,  Ulaş Toros, Cüneyt Patır, Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Özcan Zenger,  Seyhan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Arif Kanber, Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı Ali Arslanoğlu, Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Selek, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti  (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, 5 Ocak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Savaş Çokduygulu, Çukurova Metropol Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tanır Emre Üzelgeçici, Kanal A Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Yılmaz,  Kanal A Genel Yayın Yönetmeni İlhan Geyik,  KOZA TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Yonat, Çukurova TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Berhun, Günaydın Gazetesi İmtiyaz Sahibi Aytekin Uçar, Barış Gazetesi  sahipleri Özcan Aladağ ve Durmuş Ali Başkan,  İHA Adana Bölge  Müdürü Adnan Kulak, TSYD Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz, ASKİ Mali Hizmetler Daire Başkanı Mustafa Hakan Aslan,  AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Av.Alper Güler, Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı (AKİB) Başkanı Alican Yamanyılmaz,  Azim Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan İlhan, Oto Center Başkanı İbrahim Öcal, İşadamı Aziz Aslan, İşadamı Emrah Tiring, İşadamı Gökhan Nur,  İşadamı Uğur Sığırcı, Av.Levent Dikici, İşadamı Nuri Keklikci, İşadamı Süleyman Sözügeçer, ELKA Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yamaç, Dr.Gökhan Morgül, Adana Ticaret Borsası eski Başkanı Fethi Coşkuntuncel, Lagos ve Arı Yemekçilik Sahibi Süleyman Kirici, Hadırlı Mahallesi Muhtar Turgay Anlı,  Hürriyet Mahallesi Muhtarı Hıdır Koluman, Sucuzade  Mahallesi Muhtarı Nihat Akyıldız, Gülbahçe Maıhallesi Muhtarı Ayşe Solmaz, Akkapı Mahallesi Muhtarı Fikret Gizir, Dağlıoğlu Mahallesi Muhtarı Reşit Kardaş, Dumlupınar Mahallesi,  Ahmet Botor, Havuzlubahçe Mahallesi Muhtarı Şükrü Fidan, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Ataşbak, Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Kadir Gül, Adana Demirspor  Kulübü eski Başkanı Sedat Sözlü, ASKF Başkanı Dr.Ahmet Bozan, Adana Demirspor eski yöneticisi Ramazan Çimen, Adana Demirspor Yöneticisi İzettin Turgut, Kürkçüler Spor Kulübü Başkanı Metin Eker, Kabasakal Gençlik Kulübü Başkanı İsmail Hakkı Gözübatık, Adana Güneşi Veteranlar Başkanı Ramazan Çakır, Dostlar Veteranlar Başkanı Besim Yakut, İşadamları Uğur Sığırcı, Doğukan Sadak, Hakan Polat, Emre Makine Yönetim Kurulu Başkanı MHP Çukurova Belediye Meclis Üyesi İsa Tuzcu, İşadamı Mehmet Aydın, Aslanlar Mobilya Sahibi Ali ve Emrah Aslan, Doktorlar Selman Vefa Yıldırım, Mirali Purbager, Sedat Benli,  İşadamı Gürhan Aksoy, İşadamı Hüseyin Ayna, İşadamı Şahin Önük, İşadamı  Ayhan Şirin, Tatlıcı Zeki Sahibi Mükrima ve Şeyhmus Altınok,   Ender Sürücü  Kursu Sahibi Mahmut Kaygusuz, AKAMDER Genel Sekreteri Mehmet Ali İnan.

 PLAKET ALANLAR

Çukurova Press’in geleneksel gecesinde, desteklerinden dolayı Adana Valisi Mahmut Demirtaş AKİB Yönetim Kurulu Başkanı Alican Yamanyılmaz, AZİM GRUOP Yönetim Kurulu Başkanı Orhan İlhan ve MHP İl Başkan Yardımcısı Rüçhan İlvan’a, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ramazan Akyürek ASKİ Mali Hizmetler İşler Daire Başkanı Mustafa Hakan Aslan’a, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı Tatlıcı Zeki Sahibi Mükrima Altınok’a, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer İşadamı Hüseyin Ayna’ya, CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş Emre Makine Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tuzcu adına Mehmet Aydın’a, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Çukurova Belediyesi Gençlik Spor Kulubü Başkanı Sami Büyükgöçer adına Mustafa Çürük’e,  Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Dr. Gökhan Morgül’e, İşadamı Vedat Uluşık adın Remzi Çatalca’ya, İşadamı  Mehmet Güven adına Ekrem Tiring’e, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ İşadamı Doğukan Sadak, Sinema Sanatçısı Nuri Alço’ya ve MHP Çukurova Belediye Meclis Üyesi İsmail Hakkı Gözübatık’a, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut İşadamı Tuncay Yüksekbaş adına Yalçın Öcal’a, Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkan Yardımcısı Sedat Sözlü’ye, Nuri Alço TSM Sanatçısı Serhat Mardin’e, Çukurova Press İmtiyaz Sahibi Gülçin Kanber Özgürdal Ajans Sahibi Umut Özgürdal’a,  Çukurova Press Spor Müdürü Hamza Güngör  Halim Şimşek’e,  AKAMDER adına Mehmet Ali İnan ve Full Force AQUA Su Arıtma’ya verildi.

 

 

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI