Bugun...


Engelli çocuklar gönüllerince eğlendi
Yüreğir Kaymakamlığı ve Türkiye Gençlik Vakfı Adana İl Temsilciliği’nce düzenlenen etkinliğe AK Parti Adana milletvekilleri Necdet Ünüvar ile Tamer Dağlı da katıldı

facebook-paylas
Tarih: 05-12-2017 21:29
 Engelli çocuklar gönüllerince eğlendi
+ -

RESUL UÇAR

ADANA (GÜNAYDIN) –  Yüreğir Kaymakamlığı ve Türkiye Gençlik Vakfı Adana İl Temsilciliği (TÜGVA) tarafından organize edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı ilgi gördü. Süvari Binicilik Kulübü’ndeki etkinlikte engelli çocuklara at sevgisi ve binme alışkanlığı kazandırıldı.

Programa AK Parti Adana milletvekilleri Necdet Ünüvar, Tamer Dağlı, Vali Mahmut Demirtaş, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Tügev Başkanı Abdullah Sezen, Gençlik Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ve engelli çocukların aileleri katıldı.

Süvari Binicilik Kulübü’nde yapılan etkinlikte çocuklara atların yaşadığı ahırlar gezdirildi. Atların beslenmesi eğlenceli oyunlar sonrasında atlara bindirilen engelli çocukların mutlulukları görülmeye değerdi.

 

TOPLUM DUYARLILIĞI ÖNEMLİ

 

Etkinliğe katılan Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş, AK Parti Milletvekilleri Prof. Dr Necdet Ünüvar ve Tamer Dağlı engelli çocuklarla bir bir ilgilenip ata bindirdiler ve engelli yakınları ve aileleriyle yakından ilgilendiler,

Etkinlikte konuşan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Dünya Engelliler Günü, üzerinde durmamız gereken daha yaygın bir şekilde kutlamamız gereken özel günlerden birisi. Son dönemde geçmişle kıyaslandığı zaman çok önemli mesafeler alındığını bildiğimiz engellilere yönelik hizmetler mutlaka çok daha artarak gelişerek büyümesi, ilerlemesi gerekiyor. Bunda toplumun duyarlılığı, farkındalığı, bu konuya olan ilgisi çok önemli” şeklinde konuştu.

 

SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ

 

AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı konuşmada, engelli vatandaşların hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulması, hem sosyal devlet anlayışı, hem de vicdani sorumluluğun bir gereği olduğu kadar, sorunlarına çözüm üretmek, insanlık borcumuzun yanı sıra çağdaş toplum olmanın en önemli gereklerinden olduğunu söyledi.

 

DAYANIŞMA DUYGUSUNU GÜÇLENDİRİYORUZ

 

AK Parti Milletvekili Prof. Dr Necdet Ünüvar,  “Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini sağlamak, geleceğe umutla bakan bireyler olarak, onların da toplumsal sorumluluk almalarına öncülük etmek, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesini sağlayacaktır. Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmelidir. Bu düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum” dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI