Bugun...


Eski hakim çiftin yatak odasından FETÖ çantası çıktı

facebook-paylas
Tarih: 07-12-2017 09:04
Eski hakim çiftin yatak odasından FETÖ çantası çıktı
+ -

Neşet KARADAĞ 

ADANA(GÜNAYDIN)-
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'ndaki (FETÖ/PDY) yargı mensuplarına yönelik yapılan soruşturma kapsamında Hatay eski Vergi Mahkemesi hakimi Bilal Acar ile eşi Samandağ eski hakimi Nurhayat Acar hakkında 15'er yıl hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle dava açılırken Acar çiftinin evinde yapılan aramada bulunan bond tipi çanta içinde Fetullah Gülen'e ait kitaplar, içinde 'f.gülen' yazılı saat ve kalem kutusu çıktı. 

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile bağlantısı olduğu iddiası ile meslekten ihraç edilip tutuklanan eski hakim Bilal Acar ve adli kontrol şartı bulunan eski hakim eşi Nurhayat Acar ile ilgili 'Silahlı Terör Örgütü Üyesi Olma' suçundan iddianame hazırlandı. Adana 12.Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianame yapılan değerlendirme sonucunda kabul edildi. Eski yargı mensubu çiftin yapılan sorgulamasında Bylock kaydına rastlanmadığı belirtilen iddianamede Bilal Acar'ın dizüstü bilgisayarında yapılan incelemede çiftin 2006'da Türkçe Olimpiyatlarında çekilmiş olan fotoğrafları bulunduğu kaydedildi. 
BOND ÇANTASINDAN F.GÜLEN YAZILI SAAT ÇIKTI 
Çiftin yatak odası dolabında yapılan aramada şifreli gri renkli bir bond tipi el çantası bulunduğuna da dikkat çekilen iddianamede video kaydı yapılarak açılan çantanın içinden FETÖ/PDY örgütü elebaşısı Fetullah Gülen'in yazdığı Sohbet Atmosferi ve Mefküre Yolculuğu isimli kitaplar ile beyaz kutu içinde altın renkli içinde f.gülen yazısı bulunan saat, üzerinde Fetullah Gülen'e ait olduğu düşünülen 'Kadrim bilinmedi deyip darılma! Bilinmeden göçüp gitti büyükler. Darılıp yerinden sakın ayrılma!Himmet bekler tanışanacak bü yükler' yazısı bulunan kalem kutusu bulunduğuna dikkat çekildi. 
'ÖRGÜTSEL BAĞLARI GÜÇLENDİRMEK İÇİN HEDİYE EDİLMİŞ OLABİLİR' 
Örgütün sözde lideri Fettullah Gülen'e ait olduğu değerlendirilen sözlerin yazılı olduğu kalem kutusu ve yine ekranında 'f.gülen' yazılı saatin ele geçirilmesi üzerine yapılan araştırmaya da iddianamede yer verildi. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde şüpheli sıfatıyla ifade veren H.P.'nin 17 Ağustos 2016'da verdiği ifadesinde, örgütün ve örgütün sözde lideri Fettullah Gülen'in hediye sistemini anlattığı, örgütün hediye sistemi ile ilgili olarak "Gülen seramoni tarzında yaptığı kutlamalarda mesela askerlere rütbe takarken, yargıda üst düzey tayinlerde, maliyede yüksek düzeye tayin edilecek bürakratlara çok değerli saatler veya dolma kalemler hediye eder" şeklinde beyanda bulunduğu, Acar çiftinde ele geçirilen kilitli çanta içerisinde tespit edilen saat ve kalem kutusunun örgüt tarafından şüphelilerin örgütsel bağlarını güçlendirmek ve motive etmek amacıyla hediye edilmiş olabileceğinin değerlendirldiğine dikkat çekildi. 
'ABD'YE DİL EĞİTİMİNE GÖNDERMİŞLER' 
İddianamede, eski hakim Bilal Acar'ın örgütle bağlantısı olduğu iddiasıyla kapatılan YARVAS'a üye olduğu ve dernek kapatılana kadar üyeliğinin devam ettiğinin tespit edildiği belirtildi. Ayrıca, Acar'ın HSK 1. Dairesinin 20 Haziran 2013 tarih ve 1242 sayılı kararı ile 1 yıl süre ile ABD'de Dil Eğitimine gönderildiğide kaydedildi. Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan araştırmada da Bilal Acar'ın hakkında araştırma yapılması istenen çok sayıda kişi ile aralarında para transferi yaptığının da belirlendiği ifade edildi.
Türkiye genelinde beyanları alınan itirafçıların ve tanıkların sanık eski yargı mensubu çift hakkında verdikleri ifadelere de iddianamede yer verildi. İtirafçı ve tanıklar, Bilal ve eşi Nurhayat Acar'ın FETÖ/PDY örgütü ile bağlantılı olduklarını, cemaatin sohbetlerine katıldıklarını söyledikleri belirtildi. 
'F.GÜLEN YAZILI SAAT BANA AİT DEĞİL' 
İddianamede sanık Acar çiftinin savunmalarına da yer verildi. İskenderun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan eski hakim Bilal Acar, FETÖ terör örgütü ile herhangi bir bağlantısının olmadığını , terör örgütü adı altında faaliyet gösteren evlerde ve yurtlarda kalmadığını söyledi. Sohbetlere de katılmadığını ifade eden Acar, Fetullah Gülen tarafından yazılan ilgili kitapları cemaat ve düşüncesini tanıma adına Milli Güvenlik Kurulunca FETÖ terör örgütü tanımlamasından 4-5 yıl önce bir kitap fuarından satın aldığını söyledi. Yatak odasındaki arama sonucu ele geçirilen üzerinde F. Gülen yazan saatin kendisine ait olmadığını ifade eden Acar, "Şuanda bu saati dosyadaki fotoğrafından görmekteyim. Saatin içinde bulunduğu kutuyu hatırlıyorum. Ancak söz konusu saati hiçbir şekilde kullanmadım. Arama sonucu ele geçirilen 'Kainatın Efendisi' yazılı kitapçığı şuanda tam tarihini hatırlayamamakla beraber bir kutsal gece de cami çıkışı dağıltıldığını hayal meyal hatırlamaktayım. Üzerime atılı suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum" dedi.
'ÇANTA YATAK ODAMIZDA AÇIK VAZİYETTE BULUNMAKTADIR' 
Eşi Nurhayat Acar ise yatak odasında arama sonucu ele geçirilen Fetullah Gülen'in yazdığı kitaplar, saat ve kalem kutusunun eşinin özel çantasından çıktığını ifade ederek, "Bu materyallerin bulunduğu çanta yatak odamızda açık vaziyette bulunmaktadır. İçerisinde neler olup olmadığını bende şuanda öğrendim. Üzerime atılı suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum" diye ifade verdi. 
Eski hakim Bilal ve eşi Nurhayat Acar önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlayacak. 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI