Bugun...


Kıskandıran yardımlaşma duygusu
Kıskandıran yardımlaşma duygusu

facebook-paylas
Tarih: 07-12-2017 08:43
Kıskandıran yardımlaşma duygusu
+ -

 

MUSTAFA ÖZKE

 

ADANA (GÜNAYDIN) – Adanalı yardımsever Güngör Örücü, gerek insan gerekse hayvan sevgisiyle çok farklı bir profil çiziyor… DOHAYKO’nun kurucuları arasında yer alan Güngör Örücü’nün insan ve hayvan sevgisi görenleri kıskandırıyor.

Aramızda köpeği için mezar yaptıran ve onun için yaklaşık 15 yıldır anma töreni düzenleyen kaç kişi var. Güngör Örücü, köpeği Aral için yıllarca anma düzenliyor.

Aramızda yoksul insanlar için giysi toplayan kaç insan var. Güngör Örücü gerek yazlığında gerekse Adana’daki evinde topladığı giyecekleri Adanalı sanatçı Özkan Can ile birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Mersin bölgesindekiler ellerindeki eski giyecekleri Güngör Örücü’ye ulaştırıyor, o da nerede bir ihtiyaç sahibi varsa gidip buluyor ve ona yardımcı oluyor.

 

HAYVAN SEVGİSİYLE DE DİKKAT ÇEKİYOR

 

Güngör Örücü hayvan sevgisi için, “Bazı insanlar, başını yaslayacak bir omuz arar. Öyle bir an gelir ki bir köpek, insanın vermediği duyguyu sana verir. Bir kedi, bazen bir insanın yapamadığını yapar. Gecenin bir yarısında gelir yanında öyle bir uyur ki, çoğu insanın veremediği huzuru verir. Bu yönüyle Aral ile benim aramda da çok güçlü bir bağ kuruldu. Ve onun sadakatine layık olmak için yaklaşık 15 yıldır dostlarımla birlikte anma düzenliyorum.” diyor

 

YARDIM ELÇİSİ ÖZKAN CAN

 

Sesi ve sanatıyla Türkiye’de ayrı bir yeri bulunan Adanalı sanatçı Özkan Can ise Karataş bölgesindeki ihtiyaç sahiplerinin adeta yardım elçisi…

Yardımsever Güngör Örücü ile birlikte hareket eden sanatçı Özkan Can, toplanan giysileri yoksul insanlara dağıtıyor.

Özkan Can, “Yardımsever Güngör Örücü gerçekten de Adana için büyük şans. Nerede yoksu insan varsa onun ihtiyaçlarını karşılamak için gayret gösteriyor. Ben de toplanan giysileri ihtiyaç sahiplerine dağıtıyorum.” diye konuşuyor.

 

 

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI