Bugun...


Öyküde yenilikler ve öykü yazarının üslubunu anlattı
Geçen ay Pamukkale Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileriyle buluşan Saba Kırer, bu ay Antakya’da Aalen Kültür Sanat Derneği’nin konuğu oldu

facebook-paylas
Tarih: 11-07-2018 08:58
Öyküde yenilikler ve öykü yazarının üslubunu anlattı
+ -

 

MUSTAFA ÖZKE

 

ADANA (GÜNAYDIN) – Jako’nun ünlü yazarı Adanalı edebiyatçı Saba Kırer, Aalen Kültür Sanat Derneği’nin davetlisi olarak gittiği Antakya’da öyküde yenilikler, öykü yazma süreci, yazarın üslubu ve öykü tekniklerini edebiyatseverlerle paylaştı.

Geçen ay Pamukkale Üniversitesi’nde Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileriyle buluşan yazar Saba Kırer, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere gittiği Almanya’dan döndü.

Almanya’dan ayağının tozuyla Antakya’ya giden Saba Kırer, Aalen Kültür Sanat Derneği’nin davetlisi olarak katıldığı toplantıda öykü yazarlarıyla buluştu.

Toplantıda öyküde yenilikler, öykü yazma süreci, yazarın üslubu ve öykü tekniklerini anlatan Saba Kırer, Jako’yu yazma serüvenini de edebiyatseverlerle paylaştı.

Antakya’da davetlilere örnek bir ev sahipliği yapan Aalen Kültür Sanat Derneği Başkanı Mehmet Karasu da “20 Kadın 20 Öykü yolculuğumuzun ilk teneffüsünde kadınların dilinden öyküler dinlemek, öyküler okumak ayrı bir zenginlik.” dedi

Karasu, “Dernek olarak 5. öykü atölyesini düzenliyoruz. Her sene alanında uzman bir konuğumuz tarafından verilen dersler sonunda kursiyerlerimizce kaleme alınan öyküleri bir araya getirip kitaplaştırıyoruz. 3 gün süren atölye çalışmalarından sonra kursiyerler kendi öykülerini kaleme alacak. 1 ay içerisinde yazılan öyküleri kitaplaştırmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Aalen Kültür Sanat Derneği Başkanı Mehmet Karasu, etkinliğe eğitmen olarak katılan yazar Saba Kırer ile öykü yazma teknikleri derslerine katılan kursiyerlere teşekkür etti.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI