Bugun...


Öztürk: Adam ve vatan hariç yasal olan her şeyi satarım
İnternette canlı satış ağını oluşturan genç işadamı Davut Özürk, kendisine ait satarim.com ve Facebook üzerinden satışlarını açık arttırma usulü ile gerçekleştiriyor

facebook-paylas
Tarih: 01-05-2017 11:01
 Öztürk: Adam ve vatan hariç yasal olan her şeyi satarım
+ -

HAYDAR ŞENGÜL

 

ADANA (GÜNAYDIN) –  Başından geçen bir olay genç iş adamı Davut Öztürk’ü İnternette fenomen haline getirdi. O gün ‘Satarım’ dedi, sattı.

Genç işadamı Davut Öztürk, “Meşru olan yasal çerçevelerde ne olursa olsun ekmeğim için satarım. Yani adam ve vatan hariç yasal olan her şeyi satarım.  Satışa İnternet sitesinde elimdeki bir tespihle başladım. Şimdi elime geçerse onu satıyorum. Hem de dünyaya satıyorum. İnternette canlı satış ağını oluşturdum ve kendime ait olan satarim.com ve Facebook üzerinden satışlarını açık arttırma usulü yapıyorum.” dedi.

 

ÜRÜNLER KENDİME AİT

 

Nijerya, Almanya, Polonya, Ukrayna, Danimarka, Letonya, Rusya ve Dominik gibi dünyanı değişik ülkelerinden gelen taşları işleyip, tespih olarak satışlarını gerçekleştirdiğini anlatan Öztürk, “Bir tespihle başlayan serüven, şimdi pantolon, gömlek, araba, pasta, vazo ve cep telefonu gibi çeşitli ürünlerimle devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Zamanla siparişler üzerine istenilen ürünleri de temin ettiğini belirten Öztürk “Çevrem tarafından da yaptığım ürünler beğenilmeye başladı. Ancak zaman zaman ‘Senin bu yaptığın iş değil’ dediler. Bugün geldiğim nokta dünyanın her yerinden arkadaşlarım ve dostlarım oldu.” ifadesini kullandı

Öztürk şunları söyledi: “İlk yaptığım satış beni çok mutlu etti. Ürün kendime aitti. Bu beni çok sevindirdi. Yaptıkça satışlarımızda artmaya başladı. Almanya Avustralya, Hollanda’ya ürün gönderdim. Sipariş usulü de özel tespih yapıyorum. Kendi tasarımlarım meşhur oldu.. Sayfamda sergiledim.

 

ÇALIŞANA İŞ VAR

 

Boş boş gezen ve iş yok diyenlere da önerilerde bulunan Öztürk, “istenildiğinde para kazanmak için yapana iş çok. Herkesin bir yeteneği vardır. Bu iş aklımın ucundan geçmezdi çok da yetenek istemeyen bir iş sadece karşındaki insanlara samimi ve dürüst olacaksın. İnsanoğlunun yapamayacağı hiç bir şey yok. Hobi olarak başladığım bu işten şimdi dünyanın birçok Ülkesine satış yapıyorum.” dedi

 

DİLİN SERMAYESİ YOK

 

Sosyal medya üzerinden paylaştığı bir ürün videosuyla on binlerce tıklama yakalayan ve  müşterilerinin yoğun talebinden memnun olan Öztürk, ürünlerinin kalitesi ve garantili satışı nedeniyle, sosyal medyada kısa sürede tanındığını vurguladı.

Türkiye ve yurt dışından yoğun talep aldığını anlatan Öztürk, 6 aydır sosyal medyada aktif olduğunu ve son bir yıldır ise fenomen haline geldiğini sözlerine ekledi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI