Bugun...


Piknik alanını çöplüğe çevirdiler
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün temizlik konusunda vermiş olduğu vaatleri yerine getirmediği iddia edildi

facebook-paylas
Tarih: 24-10-2017 07:57
Piknik alanını çöplüğe çevirdiler
+ -

FERHAT BİLMECE

ADANA (GÜNAYDIN) – Adana’nın Şehit Duran Mahallesi'nde ırmağa atılan çöplerden dolayı mahalleli sokağa çıkamaz oldu. Yıllardır Kıyı Boyu Caddesi'nde bulunan ırmak kenarındaki evlerde oturanların sorumsuzca ırmağa attıkları, yıllardır temizlenmeyerek ortaya olumsuz etki sağlayan ve bu sebeple çevreye pis kokular yayan çöpler, mahalle sakinlerini çileden çıkardı.

Belediye görevlileri tarafından çöp atanlara karşın uyarı ve cezai işlem başlatılmamasından şikâyetçi olduklarını bildiren mahalle sakinleri, “Bu çöpleri kim atıyorsa ona ceza yazılacak. Ev numaraları öğrenilip, kavga etmeden ceza yazılacak. Irmak kenarında evi olan çöpünü poşete koyuyor ve getirip ırmak kenarına atıyor. Betonlar ve inşaat molozları hep nehre dökülüyor. Şu rezilliğe bakar mısınız.” diye tepki gösterdiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün temizlik konusunda vermiş olduğu vaatlerini yerine getirmediğini ve sözlerini yerine getirmesini vurgulayan mahalleli, piknik ve yürüyüş yeri olması gerekirken çöplük yeri olan alandaki pis kokudan kimse geçemediklerini, bu kokulardan dolayı kimsenin çocuklarını alıp buralarda gezemediklerini bildirdi. Aynı zamanda çöpler dışında mahalledeki diğer sorunlarını da dile getiren mahalleli "Buralarda yeteri kadar güvenlik önlemi ve güvenlik kameraları yok denilecek kadar az. Polisimiz anca çoluk çocuğun peşinden koşuyor. Büyükşehir Belediyesi buralara bank koydu, söküp nehre attılar. Sürekli uyuşturucu bağımlısı ve satıcısı, hırsızı, psikopatı vs. Buralarda cirit atıyor, bırakın akşam saatlerini gündüz vakitlerinde bile kadınlarımız çocuklarımız buralardan geçmeye korkuyorlar. Niye çünkü yeteri kadar ne güvenlik önlemi var ne de güvenlik kamerası var." diyerek anlattı.


YORUMLAR

Onur ceylan
24-10-2017 17:27:00
Adamsın ÖMER CEYLAN

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI