Bugun...


Seyhan’da yine imar kirliliği
Seyhan Belediyesi’nde, Bakanlık müfettişlerinin başlattığı soruşturmada, 13 olan dosya sayısı 35’e yükseldi

facebook-paylas
Tarih: 09-08-2017 19:45
Seyhan’da yine imar kirliliği
+ -

Seyhan Belediyesi’nde geçtiğimiz aylarda başlatılan bir soruşturma kapsamında 13 imar dosyası incelenmiş, yapılan soruşturmadan sonra, belediye de bürokrat değişiklikleri meydana gelmişti. Yeni bir soruşturma şokuyla sarsılan belediyede, müfettişler 22 dosyaya daha el koydu.

 

İMARDA YOLSUZLUK İDDİASI

İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin mercek altına aldığı Seyhan Belediyesi’nde, el konulan dosyaların ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz aylarda başlatılan soruşturma kapsamında, içerisinde, meclis üyeleri ve üst düzey bürokratların da adının geçtiği 13 dosya ile ilgili soruşturma tamamlanmıştı. Bakanlık müfettişleri yaptıkları inceleme ve gelen ihbarları değerlendirerek, 22 imar dosyasına daha el koydu. Usulsüz işlerin yapıldığı ve çıkar sağlandığı ihbarıyla başlatılan soruşturmada, bazı üst düzey bürokratlarla, CHP’li belediye meclis üyelerinin de adı geçtiği ileri sürülüyor.

 

ENCÜMEN KARARLARI DA İNCELENECEK

Seyhan Belediyesi’nin imarla ilgili aldığı kararlarla batağa saplanmış durumda iken, bazı inşaat firmaları ile de çıkar ilişkisine girdiği öne sürülüyor. Kaçak veya usule aykırı inşaatlarla ilgili tutulan tutanakların, encümen kararıyla yüksek meblağlarda ceza kesilmesini fırsat bilen bir grubun, ceza kesilen firmayla ilişkiye girerek, cezanın 3’te biri oranında bedellerle, ceza en alt seviyelere çekiliyor. Bu uygulamaların son zamanda arttığının belirtildiği şikayetler üzerine, müfettişlerin Encümen kararları üzerinde de soruşturma başlattığı gelen bilgiler arasında.     

 

 

 BELEDİYENİN PRENSİ DE ZENGİN OLMUŞ!

 

Belediyede işe girmeden önce, borçları ile anılan ve gittiği her yerde borçlarını anlatan prens, son zamanlarda yaptığı gayrimenkul yatırımları ile dikkat çekiyor. Belediyede işe başladıktan sonra, işi çabuk kavrayan ve bunu fırsata çeviren prens, 2 yıllık birikimiyle, arsa, konut ve oto işine girmiş. Şu anda ise bu yatırımlarını saklamak için kendine kılıf arıyormuş. Kılıfı da ağabeyiymiş.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI