Bugun...


Şiirleriyle yüreklere dokundular
Makimsan İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen şiir dinletisi ve Türk Halk Müziği konserinde şehitler anılırken duygusal anlar yaşandı

facebook-paylas
Tarih: 18-04-2017 23:58
Şiirleriyle yüreklere dokundular
+ -

SÜLEYMAN GAYIR

ADANA (GÜNAYDIN) – Yüreğir Makimsan İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen şiir dinletisi ve Türk Halk Müziği konseri büyük ilgi gördü. “Bir Bahar Akşamı Yüreğir’den Yüreklere Dokunuş’ şiir Dinletisi ve Türk Halk Müziği Konseri’ne Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kılınç, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Programda konuşan Makimsan İlkokulu Müdürü Halit Çıplak , Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kılınç, misafirlerimize geldikleri için teşekkür ederek, amaçlarının şehitleri şiirlerle ve türkülerle anmak olduğunu dile getirdiler.

Programda, “Sakarya Türküsü” Öğretmen Aysun Ekici, “Elif” Öğretmen Süleyman Palalı, “Bayrak” Öğretmen Mehmet Fatih Hayta tarafından okundu. Makimsan İlkokulu 4/C sınıfından bir grub öğrenci “Çanakkale” oratoryosunu seslendirdi. ”Etme” adlı şiiri Öğretmen Işıl Erol okudu. “Sol Yanım” adlı şiiri okuyan 4/C sınıfından Nurgül Bozdoğan salonda hüzünlü anlar yaşanmasına vesile oldu. Bazı davetlilerin ağladıkları görüldü. “Zaman İçinde” adlı şiiri öğretmen Nida Vural, “Adam Gibi” adlı şiiri öğretmen Rifat Sarı, “Kadınlarımız” adlı şiiri öğretmen Hasan Duran okudu. ”Şehit Geliyor” adlı şiiri özellikle merhum şehit Polis Memuru Feti Sekin anısına Öğretmen İrfan Gençoğlu okudu. ”Bu Vatan Bizim” adlı şiiri başta Okul Müdürü Halit Çıplak olmak üzere bir grup öğretmen okudu. Makimsan İlkokulu öğretmenleri Nazan Akköse seslendirdiği türkülerle seyircileri hem hüzünlendirdi hem de kahramanlıklarımızı dile getirdi. Diğer Türküleri Öğretmen Aysun Ekici ve Öğretmen Mehmet Fatih Hayta söyledi. Katılımlarıyla okulu onurlandıran Tügva Adana İl yönetimine de teşekkür edildi. Gecede ATHEM-DER üyeleri de sazları ve söyledikleri türkülerle katkıda bulundu. Sarıçam Evliya Çelebi Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen programda katılım oldukça iyiydi. Okunan şiirlerle izleyenlere duygulu anlar yaşatan Makimsan ilkokulu öğretmenleri gerçek olarak ecdadımıza çok fazla değer verilmesi gerektiği ve onların her zaman öğrencilerimize örnek olarak aktarılması, yaşatılması gerektiğini vurguladılar.

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI