Bugun...


Sözlü: 19 Mayıs, Türk Milleti'nin kutlu silkinişi, destansı uyanışıdır

facebook-paylas
Tarih: 19-05-2017 07:44
Sözlü: 19 Mayıs, Türk Milleti'nin  kutlu silkinişi, destansı uyanışıdır
+ -

 Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Yayınladığı mesajda 19 Mayıs'ın Türk Milleti'nin kutlu bir silkinişi olduğunu ifade eden Başkan Sözlü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyet'i emanet ettiği Türk Gençliğinin Türk Milleti'ni omuzlar üzerinde, milletler arasında en üste taşıyacağına inandığını vurguladı.

Adana'nın bağımsızlık mücadelesinde özel bir yeri olduğunu, Adana'nın Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e kurtuluş ilhamını veren şehir olduğunu belirten Başkan Sözlü, "Atatürk Samsun'a çıkmadan sekiz ay önce Adana'da bulunmuştur. Samsun’a çıkan cesur ve faziletli irade, acılar içinde kıvranan, kayıplarla sınanan, işgal ve esaretle tehdit edilen son yurdumuzun umutlarını yeşertmiş, talihini değiştirmiştir. Türk milleti en ağır şartlarda dahi yılgınlık göstermemiş, yenilgiyi peşinen kabullenecek gaflet ve korkaklığın pençesine düşmemiştir. Milletimiz, sömürgeci güçlerin dayattığı ve tutsaklığı esas alan bağımlı ve onursuz bir geleceği Samsun’dan itibaren reddetmiş, kendi kaderine bizzat kendisi yön vermiş, milli iradeyi hakim kılmıştır. 19 Mayıs, milli varlığın canlanışı; teslimiyetçi, tavizkar yönetimlere karşı milli devletin müjdesi, dönemin küresel dengelerini baştan ayağa değiştiren milli mücadele şuurunun doğumudur" dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI