Bugun...


‘Yeme isteğiniz durmuyorsa sebepleri psikolojik olabilir’
Psikolog Fulya Özbilen ve Diyetisyen Şenay Keskin’in de katıldığı etkinlikte konuşan Psikiyatr Sabri Yurdakul, duygusal yeme problemine sahip insanların, hayatlarını sürekli yemek yeme ihtiyacı içinde geçirdiklerini söyledi

facebook-paylas
Tarih: 29-06-2017 08:00
‘Yeme isteğiniz durmuyorsa sebepleri psikolojik olabilir’
+ -

MUSTAFA ÖZKE

ADANA (GÜNAYDIN) –  Psikiyatr Sabri Yurdakul, duygusal yeme problemine sahip insanların, hayatlarını sürekli yemek yeme ihtiyacı içinde geçirdiklerini belirterek, “Yeme isteğiniz durmuyorsa sebepleri psikolojik olabilir” dedi

Adana 75. Yıl Sanat Galerisi'nde gerçekleşen konferansta Duygusal Yeme Bozukluğu üzerine konuşan Psikiyatr Sabri Yurdakul önemli açıklamalarda bulundu.

Psikolog Fulya Özbilen ve Diyetisyen Şenay Keskin’in de katıldığı etkinlikte katılımcılar arasında çekiliş yapıldı ve kazanan bir kişiye diyetisyen ve psikolog seansı ile aynı zamanda Sabri Yurdakul’un kitaplarından biri hediye edildi.

Psikiyatr Yurdakul, konferansta mutsuz anlarımızda kendimizi yemek yerken bulmamak için neler yapmalıyız, duygularımızı nasıl doyurabiliriz, yeme davranışı ne zaman hastalık haline gelir ve atıştırma isteği geldiğinde neler yiyebiliriz ve tok tutan masum yiyecekler üzerine konuştu.

Yurdakul, “Duygusal yeme bozukluğu; mutsuzluklarımızı yemek yemenin verdiği zevkle bastırmak istememizden kaynaklanır. Eğer faydasını görmenize rağmen diyet yapmaya devam edemiyorsanız, kilolu olmaktan hoşnut olmamanıza rağmen yeme isteğinizi durduramıyorsanız, sebepleri psikolojik olabilir. Duygusal yeme problemine sahip insanlar, hayatlarını sürekli yemek yeme ihtiyacı içinde geçirir. Bu ihtiyacın yarattığı yeme isteği ve sonrasında gelen suçluluk duygusu; uzun vadede tekrar yeme isteği yaratacak negatif duygular olarak geri dönüyor ve iş içinden çıkılmaz bir hale geliyor.” şeklinde konuştu.

Psikolog Fulya Özbilen ve Diyetisyen Şenay Keskin de Duygusal Yeme Bozukluğu üzerine açıklamalarda bulunarak, dinleyicilerden gelen soruları yanıtladılar.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI