Bugun...


‘Yüzde 80 engelli ağabeyimi bombacı yaptılar’
Bir hafta önce PKK’nın korsan gösterilerini organize edip molotof bombası attığı iddiasıyla tutuklanan Yılmaz Çakar yüzde 80 engelli çıktı. Çakar’ın kardeşi, ağabeyinin serbest bırakılmasını istedi

facebook-paylas
Tarih: 14-12-2015 18:32
‘Yüzde 80 engelli ağabeyimi bombacı yaptılar’
+ -

MURAT UÇAR-ÖZEL HABER

Adana’da geçtiğimiz hafta bölücü terör örgütü PKK lehine korsan gösteri yaptırıp sokakları ateşe verdirdikleri ve molotof kokteyl attıkları iddiasıyla tutuklanan 2 kişiden 38 yaşındaki Yılmaz Çakar’ın yüzde 80 engelli olduğu ortaya çıktı. Çakar’ın 36 yaşındaki kardeşi Aydın, ağabeyinin engelli olmasına rağmen tutuklanmasına anlam veremediklerini belirterek, “Ağabeyim dünyadan bir haber akıl hastası biri. PKK nedir bilmez. Engelli biri nasıl örgütle ilişkilendirilip bombacı yapılır, tutuklanır? Polise ve savcıya durumu anlattım, dinlemediler” diyerek ağabeyinin serbest bırakılmasını istedi.

Hürriyet Mahallesi’nde oturduklarını belirten Aydın Çakar, ağabeyine PKK damgası vurulmasının kendilerini rencide ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Ağabeyimi herkes tanır, kendi halinde birisi. Yüzde 80 kronik psikotik bozukluğu var. Olay günü mahallede gösteri yapılırken ağabeyimi de oradan geçerken gözaltına almışlar. Emniyete gittim, ağabeyimin akıl hastası olduğunu söyledim. Akşam bırakılacağını söylediler. Ancak, tutuklandığı gibi ağabeyimi PKK’nın korsan göstericisi bombacısı yaptılar. Gazetelerde, televizyonlarda, internette fotoğrafları yayınlandı. Ağabeyim akıl hastası olduğu için PKK’nın ne olduğunu dahi bilmez. Üzerine leke atıldı. Tutuklandıktan sonra polise ve savcıya gidip engelli raporunu verdim. Ancak, bugüne kadar kardeşim serbest bırakılmadı. Akıl hastası biri suç işlese bile cezaevinde tutulmuyor. Başbakanlığa durumu bildirdim. Bir akıl hastasının üzerine suç yüklemek bu kadar kolay mı? Bu leke nasıl temizlenecek? Polis ve savcılık yapılan yanlışlığı bir an önce düzeltmeli. Hala kardeşim serbest bırakılmış değil” diyerek yakındı.  


YORUMLAR

mahsum ÖZTEP
18-08-2017 14:50:00
DEVLETİN BU AYIBI BİR AN ÖNCE ÇÖZMESİ LAZIM....2 kişinin şahitliğiyle insanı idama götürürler...AMA BU adamın PKK nın ne olduğunu hatta birisi yemek vermedikçe ,AÇLIĞIN bile ne olduğunu bilmeyen bu GARİBANIN ŞAHİDİ başta muhtar .HIDIR KOLUMAN olmak üzere 5 bin kişi olan bütün HÜRRİYET MAHALLESİ ben dahil ŞAHİTTİR...ayıptır ,günahtır BU NASIL BİR ADALET SİSTEMİ eyyyy doğruyu yanlışı farketmeyen SAVCI DERHAL BU YANLIŞTAN DÖNÜLSÜN.,,,.mahsum öztep adana HÜRRİYET MAHALLESİ

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI