10. Sivil diyalog buluşması

10. Sivil diyalog buluşması

10. Sivil diyalog buluşması
11 Şubat 2020 - 16:00

Türk Kızılayı, Yeşilay Cemiyeti, Birlik Vakfı, Türkiye Gençlik Vakfı, Adana Valiliği Sivil Toplumla İletişim Müdürlüğü, Eğitim Kalkınma İş birliği ve Planlama Derneği'nin organize ettiği Sivil Diyalog Buluşmaları toplantısının 10’ncusu “Kooperatifçilik” teması ile gerçekleşti.
Çukurova Kalkınma Ajansı'nın ev sahipliğinde, Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Platform Adana Başkanı Ramazan Saygılı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, kooperatifçilik konusunda yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar ile getireceği faydalar tüm detaylarıyla anlatıldı.
Moderatör Ramazan Saygılı, ülke genelinde son dönemlerde yaşanan depremler, çığ felaketi ve uçak kazasında kaybedilen vatandaşlara başsağlığı ve ailelere sabır dileyerek başlattığı toplantıda, Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) önemine dikkati çekti. Saygılı, Adana’da 150 ye yakın sivil toplum örgütü ile neler yapılabilir düşüncesinden yola çıktıklarını belirterek, bunu bir orkestraya benzetti. Saygılı, “Bu orkestranın şefi her zaman desteğini yanımızda hissettiğimiz kentimizin Valisidir. Biz buradan iyi enstrümanlar çalarsak sesimizi siyaset yapıcı Ankara ile ekonomi yapıcı İstanbul’a kadar duyurabiliriz. İnşallah bu çabalarımız ülkemizin bir numaralı kenti Adana’da karşılık bulacak. Kamu olmasa STK olmaz, STK olmazsa kamu olmaz. Bir başka ifade ile Kamu ve STK’lar birbirlerinin olmazsa olmazıdır” diye konuştu.
Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan ise konuşmasında, Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında yapılan çalışmalara değindi. Erkan, amaçlarının kooperatifçiliği ülkenin her köşesine taşımak olduğunu, bu kapsamda öncelikle Ankara’da Ticaret Bakanlığınca fuar düzenlendiğini ve bu fuara Türkiye genelinde başarılı 170’e yakın kooperatifin katıldığını hatırlattı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum