100 bin TL değerinde altın çaldılar...

100 bin TL değerinde altın çaldılar...

100 bin TL değerinde altın çaldılar...
14 Temmuz 2020 - 14:01

İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şubesi Müdürlüğü ekipleri bir evden 100 bin TL altın çalındığı ihbarı üzerine harekete geçti. Olayla ilgili ineleme başlatan ekipler,  olayın gerçekleştiği evin çevresindeki güvenlik kameraları ve KGYS görüntülerini inceledi.

Olayı gerçekleştiren zanlıların 16 ACS 570 plakalı otomobille kentten ayrıldığı tespit edildi. Ardından aracın peşini bırakmayan ekipler otomobilin kentteki bir AVM'nin otoparkında olduğunu belirledi. Sonrasında operasyon yapan ekipler aracı Efeli Kavşakta durduran ekipler içindeki şahısları gözaltına aldı.

Otomobilde arama yapan ekipler çalıntı olduğu belirlenen altın bilezik, küpe, yüzük, takı seti, bileklik, kol saati, kol düğmesi, 220 lira, 4 cep telefonu ve hırsızlık olaylarında kullanıldığı değerlendirilen elbiseler ele geçirildi.
Olayın ardından gözaltına alınan ve aralarında 2 kadının da olduğu T.G., Ü.O., A.Ö., A.Ö., B.K., G.C. ve F.Ö.'yü gözaltına aldı. Sonrasında adliyeye sevk edilen şahıslardan 6'sı çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanırken, 1'i serbest bırakıldı.

(Afyonkarahisar)


YORUMLAR

  • 0 Yorum