15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ne 'OKULUM TEMİZ' BELGESİ VERİLDİ

Okul Müdürü Pazarcı, “Başarılı çalışmalarıyla okulumuzu yücelten, gururlandıran herkese teşekkür ediyorum” dedi .

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ne 'OKULUM TEMİZ' BELGESİ VERİLDİ

Okul Müdürü Pazarcı, “Başarılı çalışmalarıyla okulumuzu yücelten, gururlandıran herkese teşekkür ediyorum” dedi .

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi'ne 'OKULUM TEMİZ' BELGESİ VERİLDİ
22 Ocak 2021 - 08:30

Haydar ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)


Adana’da 15 Temmuz Şehitleri  Anadolu Lisesi, MEB ve TSE arasında "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İşbirliği Protokolü" kapsamında yapılan denetimler neticesinde ‘Okulum Temiz Belgesi’ almaya hak kazandı.
15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ulusal ve uluslar arası başarılı çalışmalarını sürdürüyor. 2019 yılında eTwinning faaliyetleri kapsamında ‘Avrupa Kalite Etiketi’ ile ödüllendirilen 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, pandemi nedeniyle almış olduğu tedbirler üzerine ‘Okulum Temiz’ belgesini de aldı. Şube Müdürü Ali Erdoğan’ın elinden ‘Okulum Temiz’ belgesini alan Okul Müdürü Kültigin Pazarcı, “Bu gururu bize yaşatan özverili çalışmaları ile emeği geçen  Müdür Yardımcılarımız Abdurrahman Hasbay,  Ahu Özder ile İSG Uzmanı Denetmen  Mehmet Çoban'a ,   Hijyen ve Temizlik Ekibi Komisyonumuzdaki tüm öğretmenlerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız. Belgemiz, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ailesine, tüm öğretmenlerimize, sevgili öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AVRUPA KALİTE ETİKETİ
2019 yılında eTwinning faaliyetleri kapsamında yapılan başarılı çalışmalardan dolayı Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirildiklerine de dikkat çeken 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Müdürü Kültigin Pazarcı, bu ödülü almalarında büyük emeği geçen öğretmen Sevim Hazar’a teşekkür ederek, “Kuruculuğunu 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Felsefe Öğretmenimiz Sevim Hazar'ın gerçekleştirdiği, gençlerde eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen Gençlerle Felsefe eTwinning Projesi uzaktan eğitim sürecinde çalışmalarına devam etmektedir. Ocak ayı içerinde Proje sloganı ve afiş yarışmasında öğrencilerimizin takımlarda gösterdikleri başarıların ürünü olan afiş ve sloganlar okulumuzun etwinning Panosunda sergilenmiştir. Gençlerle felsefe projesi çalışmaları her ay yapılacak etkinliklerle çalışmalarını sürdürecektir” dedi. Okul Müdürü  Kültigin Pazarcı, Çukurova Üniversitesi ile imzaladıkları protokollerle ilgili de şunları söyledi:
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ
“Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Karadağ ve Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Uçar ile TÜBİTAK  projeleri yarışmaları başta olmak üzere faydalı model ve patent çalışmalarına başvuru yapmak isteyen öğrenci ve öğretmenlerimizin üniversitedeki akademisyenler boyutuyla desteklenmeleri araştırma projelerinin yazımı, bilimsel çalışmaların hazırlanması için eğitim desteği verilmesi ile ilgili sosyal ve bilimsel işbirliği protokolü  imzaladık.”
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum