16 ilde ''Müsilaj'' operasyonu başlatıldı

16 ilde ''Müsilaj'' operasyonu başlatıldı

16 ilde ''Müsilaj'' operasyonu başlatıldı
26 Mayıs 2022 - 16:03

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde 16 ilde mafya tipi organize suç orgütleri ve bu örgütlere silah temini sağlayan suç örgütlerine yönelik ''Müsilaj'' adı verilen operasyon başlatıldı.

 İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince "Müsilaj Operasyonu" kapsamında kentteki şüphelilere yönelik çalışma başlatıldı.Kimliği belirlenen 33 şüphelinin adreslerine düzenlenen operasyonda, 18 zanlı gözaltına alındı.Adreslerde, sahte polis üniforması, pompalı tüfek, 15 kartuş, 550 tabanca fişeği ve 45 bin lira ele geçirildi.Polis, adreslerinde bulunamayan 15 şüpheliyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde mafya tipi organize suç örgütleri ve bu örgütlere silah temini sağlayan suç gruplarına yönelik 16 ilde "Müsilaj" adı verilen operasyon başlatılmıştı. Operasyon kapsamında 315 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum