17 yaşındaki genç ablasını öldürdü!

22 yaşındaki ablasını öldüren 17 yaşındaki kardeşin cezası belli oldu

17 yaşındaki genç ablasını öldürdü!

22 yaşındaki ablasını öldüren 17 yaşındaki kardeşin cezası belli oldu

17 yaşındaki genç ablasını öldürdü!
12 Ocak 2018 - 15:55

Olay Diyarbakır’da yaşandı. Ailesiyle birlikte Kurban bayramı ziyareti için dedesinin evine giden 17 yaşındaki Ö.F.P. isimli genç, evde bir kanepenin altında bulunan silahı alarak, bahçeye çıktı. Bahçede ablası 22 yaşındaki Hüda Nur Peker ile tartışmaya başlayan Ö.F.P., ablasına silahla 5 el ateş etti. Biri ensesine olmak üzere 3 kurşunla yaralanan genç kız, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kardeş Ö.F.P tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcı, Ö.F.P.’nin 'Kardeşi kasten öldürmek' ve 'Ateşli silahlar kanununa muhalefet suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu ve 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.
En acı olayı zaten yaşadım
Diyarbakır 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan yargılamanın son duruşması yapıldı. Duruşmada savcı, sanığın cezalandırılmasını istedi. Anne F.P. ve baba S.P., oğullarından şikayetçi olmadıklarını, olayın kaza sonucu meydana geldiğini belirttiler. Sanık Ö.F.P. gözyaşları içinde verdiği ifadesinde, "En acı olayı zaten yaşadım. 461 gündür tutukluyum. Psikolojik olarak kötüyüm. Ölen kardeşimi çok seviyordum. Ben bilerek yapmadım, kaza ile oldu" dedi.
Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı
Kararını açıklayan mahkeme, sanık Ö.F.P.’yi önce ’Kardeşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Sanığın duruşmadaki iyi halini dikkate alan mahkeme, Ö.F.P.’nin cezası ömür boyu hapise çevirdi. Sanığı ’ruhsatsız silah taşıma’suçundan 10 ay hapis ve 500 lira para cezasına çarptıran mahkeme, sanığın yeniden suç işlemeyeceği kanaatine varıldığı için bu cezanın ertelenmesine hükmetti. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.