2,5 yaşındaki çocuk dövülerek öldürüldü

Yanında yaşadığı kişiler tarafından öldüresiye dövüldü…

2,5 yaşındaki çocuk dövülerek öldürüldü

Yanında yaşadığı kişiler tarafından öldüresiye dövüldü…

2,5 yaşındaki çocuk dövülerek öldürüldü
06 Aralık 2018 - 09:49

2,5 yaşında olduğu öğrenilen Miraç Kırçıl “merdivenden düştü” denilerek akşam saatlerinde hastaneye götürüldü.
Hastanede, küçük çocuk yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine bağlı Cinayet Şube ekipleri durumdan şüphelenerek inceleme başlattı.
Ekiplerin yaptığı çalışmada Miraç Kırçıl'ın babası O.K.'nin eşinden ayrıldığı ve çocuğun kendisinde kaldığı belirlendi. O.K.'nin İzmir'e çalışmaya giderken küçük Miraç'ı 36 yaşındaki F.S. isimli kadın ve beraber yaşadığı 41 yaşındaki T.B. isimli kişiye teslim ettiği tespit edildi.
 Yaklaşık 5 ay boyunca Miraç'a baktığı öğrenilen F.S. adlı kadın, çocuğun hayatını kaybetmesi üzerine savcılık talimatıyla gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğinde Cinayet Masası dedektiflerinin sorguya aldığı F.S., Miraç'ın merdivenden düşmediğini itiraf ederek, bebeğin birlikte yaşadığı T.B. tarafından dövüldüğünü söyledi.
 F.S., olay sonrası T.B.'ye bebeği neden dövdüğünü sorduğunu, bunun üzerine T.B.'nin kendisini de dövdüğünü belirtti.
 Korktukları için hastaneye gidemediklerini söyleyen F.S., çocuğun dövülmesinden 3-4 gün sonra tarlada çalışmak için Hatay'a gittiğini ve oradayken T.B.'nin kendisini arayarak çocuğun nefes almadığını, dilinin boğazına kaçtığını söylediğini, kendisinin de bunun üzerine komşusunu arayıp eve göndererek bebeği hastaneye götürmesini sağladığını belirtti. Döndüğünde bebeğin yanına gittiğini belirten F.S. korktukları için hastanede bebeğin merdivenden düştüğünü söylediğini itiraf etti. 

Asayiş Büro Amirliği Cinayet Masası dedektiflerince yapılan operasyonla T.B. isimli şahıs  gözaltına alındı. Polisleri karşısında gören T.B., Suriye vatandaşı olduğunu iddia ederek, Suriye kimliğini polislere gösterdi. Ancak ekipler parmak izi incelemesinde kendisini Suriyeli olarak tanıtan şahsın T.B. olduğunu belirledi. T.B.'nin 4 ayrı suçtan arama kaydının bulunduğu ve bu suçlarla ilgili kesinleşmiş hapis cezalarının bulunduğu tespit edildi. 
Emniyetteki ifadelerinin ardından F.S. ve T.B. mahkemeye çıkarıldı. F.S. adli kontrol kararıyla serbest bırakılırken, T.B. ise tutuklandı.