"2019’da da kaliteli hizmetin öncüsü olduk"

"2019’da da kaliteli hizmetin öncüsü olduk"

15 Şubat 2020 - 08:31

Medline Adana Hastanesi Direktörü Op. Dr. Musa İnal, kurum olarak hizmet vermeye başladıkları andan itibaren sağlık sektöründeki ilerlemeleri yakından takip ettiklerini belirterek, “2019’da da kaliteli hizmetin öncüsü olduk” dedi.
Op. Dr. Musa İnal, 2019 yılında da hastalara geçmiş yıllarda olduğu gibi artan kalitede sağlık hizmeti sunmaya devam ettiklerini söyledi.
Hastalara daha kaliteli hizmet verebilmek için başladıkları ek bina yatırımına 2019’da aralıksız devam ettiklerini belirten Op. Dr. İnal, 50 odalı yeni hizmet binaları devreye girdiğinde, buranın özellikle günübirlik yatışlar için hastaların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde işlevsel ve lüks olmasının planlandığını söyledi. Yine bu dönem içerisinde ulusal ve uluslararası ölçekte denetimler geçirdiklerinden de bahseden Op. Dr. İnal, “Etik değerlerden ödün vermeden gerçekleştirdiğimiz kalite yolculuğunun bir adımı olarak geçtiğimiz şubat ayında, hizmet vermeye başladığımız 2009 yılından bu yana sahip olduğumuz ve her 3 yılda bir yenilenen uluslararası kalite belgesi JCI (Joint Commission International) akreditasyonumuzu 4. defa yenileme başarısı gösterdik. Geçirdiğimiz diğer denetim ise Sağlık Bakanlığı tarafından aralık ayında gerçekleştirilen sağlıkta kalite değerlendirmesiydi. Bu denetimden de yine başarı ile çıkmasını bildik” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum