5 saatlik hasta kurtarma operasyonu

5 saatlik hasta kurtarma operasyonu

5 saatlik hasta kurtarma operasyonu
21 Ocak 2021 - 14:50

Edinilen bilgiye göre,merkeze 35 kilometre uzaklıkta bulunan beşağaç köyünde 36 yaşında ki Cemile Acar'ın hastalanması üzerine ekipler çalışma başlattı.Dağ köyünün yolunu açmakta zorlanan İlçe Özel İdare ekipleri,hastaya ulaşmak için çığ bölgelerinden yol açılmadan köye giderek Acar'ı kepçenin ağzında ambulansın geldiği yere kadar götürdüler.Ekiplerin özveri ile çalışmalarından dolayı teşekkür eden Beşağaç köyü muhtarı Nihat Acar,
"Günlerdir yolumuz kapalı, elektrikler yok. Şebekemiz yok. Çok şükür hasta olan bir vatandaşımız için bu kadar yolu geldiler, ekiplere çok teşekkür ederim. Sadece bölgemiz değil bir çok köy yolu ulaşıma kapalı inşallah en kısa zamanda açılacaktır" dedi.

Kepçe operatörü Mikail Gök ise 5 saatlik çalışmanın ardından bir hayat kurtarmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Gök,
"Kaymakamımız Hasan Meşeli'nun talimatlarıyla hasta olan bir vatandaşımıza ulaşmaya çalıştık. 2 metre kar yağmış bir yerden sonra yol açmak yerine köye ve hastaya ulaşmak için tehlikeli bölgelerden geçtik. Hastamızı sağ salim getirdik ve 112 ekiplerine ulaştırdık" diye konuştu.
Ambulansta ilk müdahalesi yapıldıktan sonra  Devlet Hastanesine kaldırılan Cemile Acar'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
ŞIRNAK


YORUMLAR

  • 0 Yorum