6 yaşındaki oğlunu sulama kanalında öldürmeye çalıştı

“Ailem alkolü bırakmam için bana iftira atıyor”

6 yaşındaki oğlunu sulama kanalında öldürmeye çalıştı

“Ailem alkolü bırakmam için bana iftira atıyor”

6 yaşındaki oğlunu sulama kanalında öldürmeye çalıştı
18 Eylül 2019 - 09:01

Neşet KARADAĞ
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’da 6 yaşındaki oğlu B.Kızıltoprak’ı sulama kanalına atarak öldürmeye teşebbüs ettiği iddia edilen Ömer Kızıltoprak, 20 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle yargılanmaya başladı.
Adana 1.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Ömer Kızıltoprak, müşteki annesi Rahime ile tarafların avukatları geldi. Suçlamayı kabul etmeyen Kızıltoprak, aşırı alkol aldığını, alkolü bırakması için ailesinin yalan söylediğini iddia etti. Eşinden ayrıldığını, oğluyla kendisinin ve annesinin ilgilendiğini belirten Kızıltoprak, “Halk Eğitim Merkezi’ne denetim serbestliğe giderken oğlumu da götürmüştüm. Dönüşte bir bahçeye oturduk. Ben bira içerken, oğlum da oradaki su kanalında oynuyordu. Eve gelirken, ağabeyim Hasan, ‘yine içki mi içtin’ diyerek oğlumu elimden çekti. Beni ağabeyim Hasan ile yeğenim Veysel dövdü.” dedi.
Mahkeme Başkanı, babası tarafından sulama kanalında öldürülmek istendiği iddia edilen küçük çocuğun polisteki ifadesinde, “Babam beni suya batırdı. Nefes alamıyordum. İşçiler gelip kurtardı” sözlerini hatırlatması üzerine sanık baba Kızıltoprak, “Kesinlikle oğlumu sulama kanalına atmadım, başını suya sokup çıkartmadım. İnsan çocuğuna zarar verir mi?” dedi.
Sanığın annesi Rahime Kızıltoprak, oğlundan şikayetçi olmadığını söyledi. Anne Kızıltoprak, oğlunun aşırı alkol aldığını, tutuklanıp cezaevinde alkolü bırakması için yalan söylediklerini belirtti. Kızıltoprak’ın çelişkili ifadeler vermesi üzerine Mahkeme Başkanı, “Ömer’in oğlunu sulama kanalında öldürmeye teşebbüs ettiğini size kim haber verdi?” diye sorması üzerine Kızıltoprak, damadının telefonla arayıp bilgi verdiğini belirterek, “Damadım Osman, oğlum Ömer’in oğlunu suya attığını dengesiz hareketler yaptığını söyleyip gelmemizi istedi. Ben oğlum Hasan ve torunum Veysel ile kanala giderken yolda karşılaştık. Oğlum aşırı alkol alıyordu. Cezaevine girmesi için ‘Oğlunu suya batırıyor’ diye şikayette bulunduk. Her şey alkol yüzünden oldu” dedi.
Mahkeme heyeti, sanık Ömer Kızıltoprak’ın tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı, mağdur B.Kızıltoprak’ın  ve Osman Taşdemir’in ifadelerinin alınması için ileri bir tarihe erteledi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum