700 öğretmen Çukurova Üniversitesi’nden mezun oldu

700 öğretmen Çukurova Üniversitesi’nden mezun oldu

700 öğretmen Çukurova Üniversitesi’nden mezun oldu
16 Temmuz 2019 - 13:16

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi, eğitim ordusuna 700 öğretmen daha kazandırdı. 2018-2019 Eğitim öğretim yılını tamamlayan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Özel Eğitim, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi,  Temel Eğitim, Yabancı Diller Eğitimi ve Felsefe bölümü öğrencileri Açık Hava Amfi’de düzenlenen törenle mezun oldular.
Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Dekan Prof. Dr. Ahmet Doğanay, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Fakülte birincisi Derya Gülnar’ın öğrenciler adına konuşmasının ardından Dekan Prof. Dr. Ahmet Doğanay öğrencilere seslendi.
Prof. Dr. Doğanay, 12 programdan öğrenci mezun ettiklerini ifade ederek milli eğitim sistemine iyi ve nitelikli, mesleğine yetkin öğretmen adaylarını uğurladıklarını söyledi. Prof. Dr. Doğanay öğrencilere, saygın uluslararası sıralama kuruluşları tarafından Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında gösterilen Çukurova Üniversitesi’nden mezun olduklarını hatırlatarak, “Bununla gurur duymalısınız. Aynı zamanda da bu özelliklere sahip bir üniversiteden mezun olmanın sizlere yükleyeceği sorumlulukların da bilincinde olmanızı bekliyoruz.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum