80 DİKİŞE 5 yıl 7 ay

Platonik olarak aşık olduğu kadını sokak ortasında bıçaklayarak yaralayan sanık hakkında karar verildi

80 DİKİŞE 5 yıl 7 ay

Platonik olarak aşık olduğu kadını sokak ortasında bıçaklayarak yaralayan sanık hakkında karar verildi

80 DİKİŞE 5 yıl 7 ay
10 Ekim 2019 - 08:36

Neşet KARADAĞ-ÖZEL
 
‘KENDİMİ KORUMAK İÇİN SALDIRDIM’
Seyhan ilçesi İnönü Parkı yakınlarında 11 Aralık 2018’de, 35 yaşındaki Necdet Erdoğan Artural, iddiaya göre, platonik olarak aşık olduğu 31 yaşındaki Serap Sağlam’ı cep telefonuyla biriyle görüşürken bıçaklayarak yaraladı.Olaydan sonra yakalanıp tutuklanan ve ara kararla tahliye edilen Artural önceki gün yargılandığı Adana 2.Asliye Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Artural, savunmasında, olay nedeniyle pişman olduğunu belirterek, “Serap ile aramızda duygusal birliktelik vardı. Olaydan önce Serap bana karşı tehditlerde bulunmuştu. Bu yüzden tedirgindim, biraz da alkol almıştım. Sokakta birisi beni içeriye doğru çekti. Sonra Serap’ı gördüm, elinde bıçak vardı. Yanında da 5-6 kişi vardı. Kendimi korumak için Serap’ın elindeki bıçağı alarak ona saldırdım. Sonra da kaçtım. Böyle bir olayın olmasını istemezdim, üzgünüm” dedi.

‘BANA KAFAYI TAKMIŞ’
Olaydan sonra kaldırıldığı hastanede boynu, kulağı ve burnu ile vücudunun değişik yerlerine toplam 80 dikiş atılıp tedavi edildikten sonra taburcu edilen Serap Sağlam ise daha önce geldiği duruşmada verdiği ifadesinde, sanığın kendisine platonik olarak aşık olduğunu söyledi. Sağlam, “Daha önce de bana 2 kez saldırmıştı. Erkek arkadaşıma gelip 'Onu öldüreceğim' demiş. Ben de o sıra İnönü Caddesi'ndeydim yanıma geldi. Hemen bıçakla saldırdı. Yüzümü kesmeye başladı. Ben elimle yüzümü kapatınca elimi kesti. Boynumu, kulağımı, burnumu her yerimi kesti, bana 80 dikiş atıldı. Ölümden son anda kurtuldum. Bana kafayı takmış. Kadına karşı şiddetin son bulmasını istiyorum” dedi.
 
 
DİKİŞLER CEZAYI ARTTIRDI
Mahkeme hakimi, sanık Necdet Erdoğan Artural’ı ‘kasten yaralama’ suçundan önce 2 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum etti. Hakim,  eylemin silah sayılan bıçakla işlenmesi ve yaralanan Serap Sağlam’ın yüzünde sabit iz meydana gelmesi nedeniyle sanığın cezasını 7 yıl 6 ay hapis cezasına yükseltti. Eylemi haksız hareketler nedeniyle gerçekleştirdiği gerekçesiyle de 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına indirdi. Hakim, sanığa iyi hal indirimi uygulamazken hükümle birlikte tutuklanmasına da karar verdi. Sanık ‘tehdit’ suçundan ise beraat etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum