“80 milyonun adaleti için mücadele ediyoruz”

CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, gazetemizi ziyaret ederek ‘Adalet Yürüyüşü’ ve ‘Adalet Kurultayı’ ile ilgili çalışmalarını anlattı

“80 milyonun adaleti için mücadele ediyoruz”

CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, gazetemizi ziyaret ederek ‘Adalet Yürüyüşü’ ve ‘Adalet Kurultayı’ ile ilgili çalışmalarını anlattı

 “80 milyonun adaleti için mücadele ediyoruz”
11 Ağustos 2017 - 07:58

Pelin ERKOCU

ADANA (GÜNAYDIN) CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, gazetemizi ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Günaydın Adana Gazetesi Spor Müdürü Hüseyin Sungur ve arkadaşımız Pelin Erkocu ile görüşen milletvekili Türkmen, 80 milyon kişi için adalet arayışı içerisinde olduklarını belirterek, “Ülkemizde ne yazık ki her alanda adaletsizlik var. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin birer neferleri olarak bu ülkede adalet sağlanıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

“ADALET YÜRÜYÜŞÜ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Ankara’dan İstanbul’a “Adalet Yürüyüşü”nün büyük ilgi gördüğünü anlatan milletvekili Elif Doğan Türkmen, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’dan İstanbul’a emekliler, işçiler, memurlar, köylüler, esnaflar kısacası ülkemizde yaşayan 80 milyon insanın adaleti için yürüdü. Türkiye’de en büyük eksikliğin adalet olduğuna inandığı için yürüdü. Yürüyüş engellenmeye, provake edilmeye çalışıldı. Hatta Kemal Kılıçdaroğlu için İstanbul’a kadar yürüyemez dediler. Ancak, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’a kadar yürüdü ve yürüyemez diyenleri mahçup etti” diye konuştu.

“MALTEPE’DE TARİHİ BİR MİTİNG YAPILDI”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’nün her kesim tarafından büyük ilgi gördüğünü belirten Türkmen, “Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu ‘Adalet Yürüyüşü’ne AK Parti’ye oy ve gönül vermiş insanlarda büyük ilgi gösterdi. O insanlar da yürüyüşü destekledi. Bu yürüyüş İstanbul Maltepe’de gerçekleştirilen mitingle karşılık buldu. Yüzbinlerce insan yürüyüşün sonunda Maltepe’deki mitingde hak hukuk adelet diye çağrıda bulundu. Bizlerin bu yürüyüşü ve adalet arayışı sonuçsuz kalmayacak. Adalet yürüyüşünün devamı gelecek. Bizler CHP milletvekilleri olarak köylerde, mahallelerde, kentlerde, ilçelerde ziyaretler yaparak neden adalet yürüyüşü yaptığımızı anlatıyoruz. Adalet yürüyüşünden sonra insanlar daha çok umutlandı. Geleceğe dair umutları artırdık özellikle gençlerimiz gelecek adına umutlandı. Güzel bir gelecek için gençlerimiz umutlarını artırdı.” diye konuştu.

“MECLİS TATİLDE, BİZLER YOLLARDA”

Şu anda TBMM tatilde olmasına rağmen CHP’li milletvekillerinin tatil yapmayarak vatandaşlarla iç içe olduğunu vurgulayan CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, “Biz CHP’li vekiller olarak yaz sıcağına aldırış etmeden vatandaşlarımızın ayağına kadar gidiyor çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlara adalet yürüyüşümüzü anlatırken, onların sorunlarını da dinleyip haklarını arıyoruz. Vatandaşlarımızın sorunlarını TBMM’de dile getirerek çözümlenmesine yardımcı oluyoruz” dedi.

Öğrenciler için de adalet arayışı içerisinde olduklarını dile getiren Türkmen, “Ne yazık ki öğrencilerimiz için de adalet yok. Çocuğunuzu bir okula yerleştiriyorsunuz. Bir bakıyorsunuz sistem değişmiş. Bu da bir adaletsizliktir. Öğrencilerimiz için de adalet arıyoruz, aramaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ADALET KURULTAYI’NA DAVET

26-30 Ağustos tarihleri arasında CHP’nin Çanakkale’de ‘Adalet Kurultayı” yapacağını anımsatan milletvekili Elif Doğan Türkmen, “Tıpkı ‘Adalet Yürüyüşü’nde olduğu gibi ‘Adalet Kurultayı’da büyük ilgi görecektir. Bu kurultayda adaletsizliği konuşacağız. Adalet Kurultayı’nda, kadınlar, sivil toplum kuruluşları, işçiler, emekçiler, emekliler, işadamları ve daha bir çok kesimden insanlar uğradıkları adaletsizliği anlatacak. Adalet Kurultayındaki konuşmaları rapor haline getirerek TBMM’ye taşıyacağız. Adalet Kurultayı’na Türkiye’nin her kentinden, ilçesinden köyünden insanlar gelecek. ‘Adalet Yürüyüşü’ gibi, ‘Adalet Kurultayı’ da ses getirecek düzeyde yapılacak. Ülkemize adalet ancak CHP iktidarıyla gelir. CHP’yi iktidara taşırken, diğer yandan adaletin ülkemize gelmesi için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

ADANA’DA ÜST ÜSTE YAŞANAN İŞ KAZALARI İÇİN MECLİS ARAŞTIRMASI İSTENDİ

CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde üst üste yaşanan ölümlü iş kazalarını Meclis gündemine taşıdı. Türkmen, TBMM Başkanlığına sunduğu gerekçeli önerge ile Adana’da ve Türkiye’de günden güne artarak yaşanan iş kazaları ve işçi ölümlerinin araştırılarak tespit edilmesi, mağdurlar ve sorumlular ile konu hakkında alınması gereken önlem ve politikaların belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasını istedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum