Abart egzoza savaş açıldı

Emniyet Müdürü Doğan İnci, Adana’da tehlikeli araç kullananlar ile gürültü kirliliği yapan sürücülere göz açtırmıyor

Abart egzoza savaş açıldı

Emniyet Müdürü Doğan İnci, Adana’da tehlikeli araç kullananlar ile gürültü kirliliği yapan sürücülere göz açtırmıyor

Abart egzoza savaş açıldı
19 Kasım 2020 - 09:54

Haydar ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, tehlikeli araç kullanarak trafikte terör estirenler ile araçlarına ve motosikletlerine taktıkları abart egzozlarla gürültü kirliliği yaratarak  vatandaşlara rahatsızlık veren sürücülere göz açtırmıyor.
Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin talimatları üzerine, Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde ve bulvarlarda rutin denetimlerini hız kesmeden sürdürürken yapılan şikayetlere de anında cevap veriyor.  Adana Trafik Şube Müdürü Aydın Şahin’in yönetimindeki trafik ekipleri,  özellikle gürültü kirliliğine neden olan ve vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine adeta abart egzoz uygulamasına savaş açtı. Trafik Şube ekipleri, özellikle Turgut Özal, Adnan Menderes, Mustafa Kemal Paşa, Öğretmenler, Alparslan Türkeş ve  Gazipaşa Bulvarlarında, Atatürk Caddesi, Kozan yolu, kent merkezinden geçen D-400 karayolu ile çok sayıda cadde ve bulvarlarda farklı gün ve saatlerde yoğun bir şekilde trafik denetiminin yanısıra abart egzoz denetimi de yapıyor.  Trafik polisleri, yapılan denetimlerde araçlarının egzozunda van (ses çıkartıcı) tespit edilen sürücülere gürültü kirliliğine neden oldukları gerekçesiyle cezalar  yazarken, van’ları da araçlardan söktü. Yapılan denetimlerde 1575 araca gürültü kirliliği ile ilgili ceza yazılılırken, son 3 ay içerisinde ise toplam 296 araç trafikten men edildi.
Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, verilen trafik cezaları ve trafikten men edilen araç sayılarının gün geçtikçe arttığını belirtirken, vatandaşların da, tehlikeli ve gürültü çıkartan araç kullanan sürücüler konusunda duyarlı olup ihbarda bulunmalarını istedi.
Vatandaşlar da trafikte terör estirenlere karşı verilen cezaların arttırılması gerektiğini söyledi. Bazı duyarlı vatandaşlar, “Trafik ekiplerinin yaptıkları denetimlerin yanı sıra verilen cezalar da caydırıcı yönde olmalı. Bunun için cezaların bir an önce arttırılarak caydırıcı olabilecek şekilde düzenlenmesi  gerekiyor. Tehlikeli araç kullananlar ve gürültü kirliliğine yol açanlar yazılan ceza ile bir daha bu rahatsız edici harakette bulunmamaları gerekiyor. Yapanlara katlanarak ceza yazılmalı. O zaman belki akıllanırlar” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum