AÇEYDER destek bekliyor

AÇEYDER destek bekliyor

AÇEYDER destek bekliyor
15 Ocak 2021 - 10:50

ADANA(GÜNAYDIN)

Salgın nedeniyle yaklaşık 10 aydır kapalı olan kafe ve restoran işletme sahipleri, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ile Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret ederek, destek talebinde bulundu.

ÇÖZÜM BEKLİYORLAR
Covid-19 salgınıyla birlikte yaşadıkları ekonomik zorlukları anlatan Çukurova Eğlence Yerleri Derneği (AÇEYDER) Başkanı Feridun Özkan, “Salgın dolayısıyla yaklaşık 10 aydır işletmelerimiz kapalı. Bu zor süreçte yaşadığımız birçok ekonomik sıkıntıların yanı sıra bir de vergi borçlarıyla mücadele ediyoruz. Pandeminin zor şartlarını atlatana kadar tabela, eğlence ve ÇTV vergisiyle ilgili konularda düzenlemeler yapılmasını talep ediyoruz. Ayrıca işletmelerimizde çalışıp da işsiz kalan işçi ve müzisyen arkadaşlarımız da bu dönemde ciddi sorunlar yaşıyor. Onların da desteğe ihtiyacı var” dedi.

BAŞKANLARDAN DESTEK SÖZÜ
AÇEYDER üyelerinin haklı taleplerini dinleyen Başkan Çetin ve Akay da, bu zor süreçte esnafın yanında olacaklarını, işsiz kalan çalışanlar ve müzisyenler için çözüm üretmek adına harekete geçeceklerini ifade etti. Başkanlar, derneğin talebi üzerine çalışmalara derhal başlanacağını bildirdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum