ADAMOB HEYETİ YANGIN BÖLGELERİNDE

ADAMOB HEYETİ YANGIN BÖLGELERİNDE

ADAMOB HEYETİ YANGIN BÖLGELERİNDE
03 Ağustos 2021 - 10:35

Adana Akademik Meslek Odaları Birliği (ADAMOB) Heyeti orman yangınlarının oluştuğu bölgelerde durum tespiti yapmak ve yapılan yardımların durumunu takip etmek üzere yangın bölgelerinde incelemelerde bulundu.
 
Türk Tabipleri Birliği (TTB) 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz, TMMOB Adana İKK Sekreteri Ahmet Uncu, Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Mehmet Tatar ve Adana Eczacı Odası Denetleme Kurulu Üyesi Ecz. Hakan Deniz’den oluşan heyet Kozan ve Aladağ Orman Yangın bölgelerinde durum tespiti yaptılar.
 
TÜM HALKIMIZIN YÜREĞİ YANDI
Tüm halkın yüreğini yakan yangınlar için açıklama yapan ADAMOB dönem sözcüsü ve Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “ADAMOB olarak en kısa sürede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanacağı ve ormanlarımıza yeniden kavuşmamız için tüm çalışmalarda yer almaya hazır olduğumuzu ilettik. Bir daha bu felaketleri yaşamamak için de tüm önlemlerin alınması gerektiği ve bu tür engebeli ve ulaşılması zor arazilerde havadan müdahalenin ne kadar önemli olduğunu görerek bu amaçla ülkenin ihtiyacı olan uçak ve helikopterlerin bir an önce alınması gerektiğini ilgililere söyledik.“ dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum