Adana Barosu’na 15 avukat daha katıldı

Adana Barosu’na 15 avukat daha katıldı

Adana Barosu’na 15 avukat daha katıldı
21 Eylül 2019 - 08:49

Pelin ERKOCU
 
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana Barosu’nda stajlarını başarıyla  tamamlayan 15 avukat avukatlık ruhsatlarını alarak mesleğe ilk adımı attı.
 
Adana Adliyesi Mahmut Esat Bozkurt salonunda gerçekleştirilen ruhsat töreninde konuşan Adana Baro Başkanı Veli Küçük, genç meslektaşlarını kutlayıp, başarılı birer avukat olacaklarına inandığını söyledi. Yeni avukatlara meslekle ilgili nasihatlarda da bulunan Baro Başkanı Küçük, “Zor ve bir o kadar onurlu bir mesleğe adım atıyorsunuz. Başarıya ulaşmanın yolu dürüstlük, meslek etiği ve kurallarına uymaktan geçmektedir. Avukatlık sadece dosya kapakları aralarında, adliye koridorlarında, yüksek meblağlı davalar almak değildir. Biz avukatlar yaşadığımız dönemin tanıklarıyız ve bu nedenle sorumluluk almamız gerekmektedir. Türkiye'de 130 bini bulan avukatları temsil ettiğinizi asla unutmayın. Bu mesleğin vakarına uygun davranmak hepimizin görevi ve sorumluluğudur” dedi.
Konuşmanın ardından Baro Başkan Yardımcısı Sabahattin Gümüş, yeni avukatlar, Ali Suat Arslanlı, Bahar Melek Öğrü, Süeda Sert, Duygu Tezcan Taş, Ebru Savcun, Elif Bengü Paltacı,Elife Köken, Leyla Bayram, Ömer Uruç, Özge Pekgüzel, Samet Melih Ateş, Semih Can Yıldız, Şeyma Nur Çay, Tuğba Gül Gürer, Yağmur Akın’a  topluca avukatlık yeminini yaptırdı. Daha sonra ruhsatları verilen 15 yeni avukata cübbelerini ise yanlarında görev yaptıkları avukatlar  Bülent Maraklı, Av. Serra Orbaç, Av. Oya Koyuncu, Av. Kemal Koyuncu, Av. Vecihi Yamanyılmaz, Av. Salih Aydın, Av. Uğur Kayıkçı, Av. Nevzat Elçi, Av. İsa Ayanoğlu, Av. İbrahim Ateş, Av. Fatma Yüksel, Av. Suat Hayri Tanrıseven, Av. İsmail Tiryaki, Av. Hare Arabacı Özdemir ve Av. Ayşe Emre Taşkesen giydirdi.
Törenin sonunda genç avukatlara Avukatlık Kanunu, Ali Haydar Özkent’in “Genç Avukatlarla Gizli Konuşmalar”, Av. Güneş Gürseler’in “Genç Avukatlara Güncel Öneriler” isimli kitaplar ve Adana Barosu rozeti, kalem, anahtarlık hediye edildi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum