Adana Barosu'na 16 avukat daha katıldı

Adana Barosu'na 16 avukat daha katıldı

Adana Barosu'na 16 avukat daha katıldı
29 Ekim 2020 - 09:13

 

 

ADANA(GÜNAYDIN)- Adana Barosu’nda stajlarını başarıyla tamamlayan 16 yeni avukat daha ruhsatlarını alarak mesleğe başlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadı.

Başkanlık odası ve Mahmut Esat Bozkurt salonunda farklı günlerde düzenlene ruhsat törenlerinde, koronavirüs nedeniyle sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına dikkat edildi. Baro Başkanı Av. Veli Küçük yaptığı konuşmada, töreni Covid-19 pandemisinin gerektirdiği şekliyle sosyal mesafe kurallarına uyarak gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, zorlu süreci başarıyla atlatan ve mesleğe adım atan tüm meslektaşlarını tebrik etti. Baro Başkanı Küçük, “Biliyorum ki meslek hayatları boyunca hakka, hukuka, adalete ve insan haklarına önemli katkılar sunacak, meslek ilke ve kurullarına uyacaklardır. Dünyada ne olursa olsun, biz avukatlar her zaman adaletin peşinde ve haktan yana olacağız” dedi.

Baro Başkanı Küçük’ün konuşmasının ardından meslek yemini eden genç avukatlar, Özgür Ozan Demir, Fadime Kılıç, Altay Sönmez, Gizem Nur Abuzaroğlu, Vahide Nur Beyaz, Melek Ağnır, Muhammed Altındağ, Ali Yasin Kılınç, Orhan Yıldız, Muhammed Yakup Sofuoğlu, Yasin Büyüktolu, Duriye Benek, Hasan Anıl Koç, Melek Kartal, Mustafa Furkan Yılmaz ve Mustafa Furkan Yılmaz’a ruhsatları verildi.

Genç avukatlara cübbeleri ;  Av. Bülent Maraklı, Av. Prof.Dr. Mustafa Topaloğlu, Av. Şule Topaloğlu, Av. Beyzanur Gerger, Av. Ahmet Faruk Ulaş, Av. Elif Doğan Türkmen, Av. Merve Yel, Av. İsa Ayanoğlu, Av. Furkan Kılıç, Av. Ülkü Tolunay, Av. Ömer Daşbaş, Av. Ece Güneyli, Av. Ceren Sümer Cilli ve Av. Osman Olcay tarafından giydirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum