Adana Barosu'na 5 avukat daha katıldı

Adana Barosu'na 5 avukat daha katıldı

Adana Barosu'na 5 avukat daha katıldı
29 Haziran 2020 - 17:15

Adana Barosu'nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 5 avukat ruhsatlarını alıp mesleğe başlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadı.
Baro Başkanlığı odasında koronavirüs nedeniyle farklı günlerde yapılan ruhsat törenlerinde sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına uyulup maske takıldı. Kısıtlı katılım ile gerçekleştiri len törenlerde konuşan Adana Baro Başkanı Veli Küçük, genç meslektaşlarını tebrik edip, "Biliyorum ki meslek hayatınız boyunca hakka, hukuka, adalete ve insan haklarına önemli katkılar sunacaksınız, meslek ilke ve kurullarına uyacağınıza eminim. Dünyada ne olursa olsun, biz avukatlar her zaman adaletin peşinde ve haktan yana olacağız" dedi. Avukatlığın sıradan bir meslek olmadığını ifade eden Baro Başkanı Küçük, genç meslektaşlarından sosyal ve toplumsal olaylara duyarlılık göstermelerini istedi.
Daha sonra Baro Başkanı Küçük, yeni avukatlar Müge Özkan, Oktay Tavşan, Berker Bıçakçı, Duygu Sarı ve Emel Nazlıcan İşcan'a ruhsatlarını verdi. Genç avukatlara cübbelerini ise yanlarında staj yaptıkları avukatlar giydirdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum