Adana bu iftarda buluştu

Menderes Yolu üzerinde Hadırlı Restaurant’ta işadamı Halim Şimşek’in verdiği iftar yemeğine iş, siyaset ve spor dünyasından birçok tanınmış kişi katıldı

Adana bu iftarda buluştu

Menderes Yolu üzerinde Hadırlı Restaurant’ta işadamı Halim Şimşek’in verdiği iftar yemeğine iş, siyaset ve spor dünyasından birçok tanınmış kişi katıldı

Adana bu iftarda buluştu
13 Haziran 2018 - 08:06

HAYDAR ŞENGÜL

 

FOTOĞRAFLAR : FERHAT BİLMECE

 

ADANA(GÜNAYDIN) – Adana’nın tanınmış iş adamlarından olan Halim Şimşek tüm dostları, yakınları ve sevenleriyle düzenlediği iftar sofrasında bir araya geldi. Pazartesi günü akşamı Hadırlı Restaurant’ta verilen iftar yemeğinde dostlarını ve yakınlarını ağırlayan Halim Şimşek’in mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Mübarek Ramazan ayında dostlarıyla birlikte oruçlarını açmanın huzurunu yaşayan Şimşek yaklaşık 2000 kişinin katıldığı iftar yemeğinde okunan Kuran Tilaveti ve edilen dualarla oruçlarını açtılar. Halim Şimşek, iftar yemeğine gelen konukları tek tek kapıda karşılarken, ezanın okunmasıyla birlikte hep birlikte dua edildi.

 

SİYASETÇİLERDEN YOĞUN İLGİ

 

Menderes Yolu üzerinde Hadırlı Restaurant’ta işadamı Halim Şimşek’in verdiği iftar yemeğine iş, siyaset ve spor dünyasından birçok tanınmış kişi katıldı. İftara Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkan’ı Av.Emrah Kozay, Adana Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü İbrahim Savcun, CHP Adana 2. Sıra Milletvekili Adayı Orhan Sümer, Çukurova Belediyesi Başkan yardımcısı Ali Arslanlıoğlu, Ali Uğur Akbaş da katıldı.

 

PAYLAŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM

 

Kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde düzenlediği iftarda konuşan İşadamı Halim Şimşek, “Mübarek Ramazan Ayında paylaşmanın, birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Düzenlemiş olduğumuz bu iftar sofrasında tüm dostlarımızı burada görmek gerçekten mutluluk verici bir duygu. Ramazan paylaşmanın, kardeşliğin, gönüllerin buluşması demektir. Bu iftar sofralarının etrafında bizleri bir araya getirmeyi nasip eden yüce Rabbimize şükürler olsun. Dilerim Allah’tan bu iftar sofrasında kalplerimize huzur, yüreklerimize sıcaklık ve bakışlarımıza umut hâkim olmalıdır. Tüm katılanlara teşekkür eder, dualarınızın ve oruçlarınızın kabul olmasını dilerim." diye konuştu.

 

KATILANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

 

Halim Şimşek, iftar yemeğinde yaptığı açıklamada dostlarıyla birlikte orucunu açmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Her günümüz mübarek Ramazan ayının bu günleri gibi dostça geçsin. Tüm dostlarımla hep birlikte iftarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Mübarek Ramazan ayında bir arada iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Halim Şimşek, “Böylesine anlamlı ve samimi iftarlar her zaman yapılmalı. Dostlarımızı bir araya toplayıp orucumuzu hep beraber samimi bir ortamda açmamız, tarif edilemez bir mutluluk. Bizi kırmayarak davetimize iştirak edenlere tek tek teşekkür ediyorum. Allah böylesine güzel daha nice iftarlarda bizleri buluşturmayı nasip eylesin. Tüm İslam âleminin Ramazan ayının mübarek olmasını ve bu ayın en güzel şekilde tamamlanmasını temenni ediyorum” dedi.