Adana’da 473 bin 650 öğrenci karne aldı

Gamze Şıracı isimli ilkokul öğrencisi Vali Büyük’ten nasıl vali olunacağını öğrendi

Adana’da 473 bin 650 öğrenci karne aldı

Gamze Şıracı isimli ilkokul öğrencisi Vali Büyük’ten nasıl vali olunacağını öğrendi

Adana’da 473 bin 650 öğrenci karne aldı
22 Ocak 2016 - 17:20

Okulların yarı yıl tatiline girmesiyle Adana’da 473 bin 650 öğrenci karne aldı. Çukurova ilçesindeki Yunus Emre İlkokulu’nda Adana Valisi Mustafa Büyük ve kent protokolünün katılımıyla karne töreni düzenlendi.

MÜZİK SÜRPRİZİ YAPTILAR

Okul bahçesine gelen Vali Büyük, çiçeklerle karşılandı. Bir süre öğrencilerin halk oyunları gösterisini izleyen Büyük, daha sonra karne dağıtmak üzere okula girdi. Vali Büyük, okul içerisinde öğrencilerin melodikalı müzik sürpriziyle karşılaştı. Bir süre öğrencilerin söylediği şarkıları dinleyen Büyük, daha sonra bir sınıfa girerek öğrencilere karnelerini dağıttı. Öğrencilere kitap da hediye eden Vali Büyük, tatillerini boş geçirmemeleri gerektiğini öğütledi. Karne notları genellikle çok iyi olan öğrenciler, tatilde kitap okuyup boş zamanlarında ise eğleneceklerini dile getirdi. Veliler ise, karnelerini almanın heyecanını yaşayan çocuklarını cep telefonuyla görüntüleyerek bu anı ölümsüzleştirdi.

“HERKESE BU FIRSAT VAR”

İlkokul üçüncü sınıf öğrencisi Gamze Şıracı'nın Vali Mustafa Büyük’ün yanına gitmesi dikkat çekti. Küçük kız, Büyük’ün “Karneyle fotoğraf mı çektireceksin?” sorusuyla karşılaştı. “Vali nasıl olunur?” diye sordu. Soru karşısında gülümseyen Vali Büyük, “Çalışacaksın, okuyacaksın, eğitimini tamamlayacaksın. Sonra tabi devletin çeşitli kurumlarında çalışıyorsun. Kaymakam oluyorsun, ondan sonra da Vali oluyorsun. Herkese bu fırsat var. Kadınlardan da var erkeklerden de var. İyi eğitim alırsanız, başarılı olursanız, iyi insan olursunuz. Çok yönlü, hem eğitin hem kültür hem spor gibi her alanda kendinizi yetiştirirseniz hem siz mutlu olursunuz hem aileniz mutlu olur hem de ülkenize, milletinize daha faydalı olmuş olursunuz” diye karşılık verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum