Adana’da avukat sayısı 2 bin 800’e ulaştı

Adana’da avukat sayısı 2 bin 800’e ulaştı

Adana’da avukat sayısı 2 bin 800’e ulaştı
20 Nisan 2019 - 09:08

Pelin ERKOCU
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana Barosunda staj dönemini başarıyla tamamlayan 7 stajyer avukatın Avukatlık Ruhsatlarını almasıyla birlikte baroya bağlı avukat sayısı 2 bin 800’e çıktı.
Adliye’deki Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonu’nda düzenlenen törende konuşan Baro Başkanı Veli Küçük, genç meslektaşlarına öğütlerde bulundu. Yeni meslektaşlarına meslek etiği ve kuralarına uyarak, hak, hukuk, adalet ve hakkaniyet gibi evrensel kuralları özümseyerek hayata geçirmelerini isteyen Küçük, “Genç meslektaşlarım, sadece kendinizi değil, 130 bin avukatın tamamını temsil edeceğinizi asla unutmayın. Naçizane tavsiyem; haklı iken haksız görüntüye sebebiyet vermemeli, her daim empati ile karşı tarafın yerine de kendinizi koyabilmelisiniz” dedi.
Baro Başkanı Küçük, Adana Barosu’nun 2 bin 800 avukatıyla Türkiye’nin 6. büyük barosu olduğuna dikkat çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Mesleğimiz kamu mesleğidir. Bu pencereden bakarsak, avukatlık mesleği belli aşamalardan sonra bizlere hem saygınlık hem de iyi ekonomik koşullar sunmaktadır. Biraz tahammül ve zaman tanımak gerekir. Ben genç meslektaşlarımıza uzun soluklu keyifli bir meslek yaşamı diliyorum.”
Konuşmanın ardından Baro Başkanı Küçük, genç meslektaşlarına toplu halde meslek yemini ettirdi. Daha sonra ruhsatlarını alan stajyer avukatlar, Serdar Bozkurt, Muhammed Yusuf Babacan, Neslihan Kişial, Zeki Gülter, Beril Ezgi Tangüner, Ahmet Aslantaş ve Alican Çalışkan’a cübbelerini ise yanlarında staj yaptıkları avukatlar giydirdi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum