Adana'da avukatlardan "Vefa Grubu"na destek

Adana'da avukatlardan "Vefa Grubu"na destek

Adana'da avukatlardan
18 Mayıs 2020 - 12:18

Yardım dağıtımı çalışmaları engellenmek istenen Yüreğir Kaymakamlığına bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu ekibine destek için bu kez de avukatlar Adana'da  bir araya geldi.

Adana Adliyesi önünde bir araya gelen yaklaşık 100 avukat adına açıklama yapan Avukat Adem Sağlam adli sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

Yapılan açıklama şöyle;
Kentimizde 14 Mayıs Perşembe günü Vefa Sosyal Destek Grubu’nun yardım dağıtımı sırasında bu çalışmayı engellemeye yönelik sözlü ve fiziki saldırı meydana gelmiştir. Yüreğir Kaymakamının da katılımı ile gerçekleştirilen yardım dağıtımı saldırganların başlangıçta sözlü taciz sonrasında ise yaralama eylemi ile bölünmeye çalışılmıştır. Bu esnada koruma personeli yaralanmıştır. Yakalanan şüpheliler hakkında adli soruşturma devam etmektedir.
Bizler sağduyulu Adanalı Avukatlar olarak birliğimizi hedef alan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırganların cezalandırılması için adli sürecin takipçisi olacağımıza söz veriyoruz.
Yapılan Vandallıktır. Amaç ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtımını engellemektir. Yani saldırı birlik ve beraberliğimizi hedeflemiştir. Bizler Adanalı sağduyulu Avukatlar olarak ülke genelinde ve Adana özelinde özverili çalışmaları ile destan yazan ve gurur kaynağımız olan Vefa Destek Gruplarına karşı gerçekleştirilebilecek benzeri Vandallıklara da asla geçit vermeyeceğiz.  Gayrimeşru düzlemdeki saldırılara karşı meşru yollarla hukuk dersi vereceğiz.
Hadisenin oluş şeklini çarpıtmaya, saldırıyı meşrulaştırmaya çalışan, faillere olay sonrası sahip çıkan odakların gayesi birlik ve beraberliğimize kastetmektir. Saldırıyı gerçekleştirenlere ve ardındaki zihniyete karşı hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz. Adanalı son derece vefalıdır ve Vefa’sına sahip çıkacaktır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum