‘Adana’da güzel şeyler olacak’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, il başkanları toplantısında Adana'ya övgüler yağdırdı

‘Adana’da güzel şeyler olacak’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, il başkanları toplantısında Adana'ya övgüler yağdırdı

‘Adana’da güzel şeyler olacak’
19 Eylül 2020 - 09:18

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yeni adıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün yapımı noktasında gösterdikleri hassasiyetten dolayı Adanalı hemşehrileri adına teşekkür ettiği öğrenildi
 
Haydar ŞENGÜL
 
‘ADANA’YI ÖNEMSİYORUZ’
AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantı'sı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında koronavirüs tedbirleri kapsamında video konferansla yapıldı.  Edindiğimiz bilgilere göre, toplantıda söz alan AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, köprünün tamamlanması noktasında göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı Adanalı hemşehrileri adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da köprünün Adana için önemli olduğunu belirterek "Biz her zaman Adana’yı önemsiyoruz. Bu proje Adana için önemli. Adana’ya çok fayda sağlayacak. Bu köprüyü yapacağız. Adana’da güzel işler yapacağız, güzel şeyler olacak" dediği öğrenildi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, önceki adıyla Devlet Bahçeli Köprüsü'nün adının değiştirilmesine ilişkin de "Devlet Bey çok büyük bir devlet adamlığı sergiledi. Çok büyük bir kadirşinaslık gösterdi. Köprünün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak adlandırılmasını kararlaştırdık. Köprümüz Adana'ya hayırlı olsun" dediği edinilen bilgiler arasında yer aldı.
BAKANLIK KÖPRÜNÜN YAPIM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha sonra İl Başkanı Mehmet Ay'a üye çalışmalarıyla ilgili bilgi sorduğu Başkan Ay'ın da Adana'da yıl sonuna kadar 60 bin yeni üye yapmayı hedeflediklerini, bunun da şu an 33 bin üye yaparak yaklaşık yüzde 55'lik kısmını tamamladıklarını söylediği öğrenildi. Başkan Ay’ın sözlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Adana'ya güvendiğini, Adana'da çok başarılı olacaklarına inandığını söyleyerek teşkilatı ve tüm yönetimi tebrik ettiği bildirildi. Bunun üzerine Başkan Mehmet Ay da Cumhurbaşkanının teşekküründen dolayı mutlu olduğunu ve Adana'yı AK Parti'nin kalesi yapacakları sözünü verdiği öğrenildi. Toplantıda,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın köprünün yapımıyla ilgili çalışmalara başladığının da konuşulduğu öğrenildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum