'Adana'da hizmet kalitesi artıyor'

Başkan Zeydan Karalar, engelleme çabalarına karşı, halkın parasını koruyup ve en iyi hizmeti vererek çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

'Adana'da hizmet kalitesi artıyor'

Başkan Zeydan Karalar, engelleme çabalarına karşı, halkın parasını koruyup ve en iyi hizmeti vererek çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

'Adana'da hizmet kalitesi artıyor'
12 Şubat 2020 - 15:21

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Barış Manço ve Ege Bağatur bulvarlarında tamamlanan asfaltlama çalışmalarının ardından esnaf ve halkla bir araya gelerek, sorun dinledi, bilgi verdi, sohbet etti.
İlk olarak asfaltlama çalışmaları tamamlanarak Adanalıların uzun yıllar sorunsuzca kullanabileceği hale getirilen Barış Manço Bulvarı’nda Adanalılarla bir araya gelen Başkan Zeydan Karalar, esnafı tek tek gezerek istişarede bulundu. Başkan Zeydan Karalar, burada halka hitap etti.
Başkan Zeydan Karalar, “Yolunuz hayırlı olsun. Çok şikayet alınıyordu bu yoldan. Uzun süredir yapılmayan ve sorun yaşanan bir yoldu.  İnşallah uzun süredir yapılmayan bir çok işi yapmak bize nasip olacak ve oluyor da zaten. Önümüze çıkartılan engellere ve direnişe rağmen biz başarıl olacağız. Seyhan’da 50 yılda yapılmayanı 5 yılda yaptık. Büyükşehir’de de yapacağız. Parasızlığa, bunca karşıtlığa ve engelleme çabalarına rağmen Adanalı şu ana kadar görmediği hizmeti görecek.İşte ispatı” dedi.
 
ÇALIŞANLARIMIZIN MAAŞLARI ZAMANINDA YATIYOR
 
Belediyede işçi maaşlarını da gününde öder hale getirdiklerini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, “Uzun süredir işçiye zamanında para ödeyemeyen bir Büyükşehir Belediyesi vardı. Çalışanlarımıza, 6-7 ay içinde maaşı zamanında ödeyeceğime dairsöz verdik. 1 ay gecikmeyle, geçen ay işçilerimize ayın 15’inde maaşı yatırdık ve geçmişe dönük maaş alacağı olan  çalışan kalmadı. Bundan sonra da her ay düzenli olarak maaşlar yatacak. Benim işçim, ‘Maaşımne zaman yatacak?’’ diye düşünmeyecek. Ayın 15’inde para hesaplarda.
Yetti mi?Yetmedi… Benim çalışanım mutlu, huzurlu olmalı, kendi memleketinde doğru, düzgün iş yapmalı. Bu yüzden onun mutluluğuna önem veriyoruz. Sayın Genel Başkanımız asgari ücreti 2500 lira yapacaksınız dedi. Biz 2700 lira yaptık. O da hayırlı olsun. Durumumuz güzelleştikçe, ekonomik şartlarımız iyileştikçe daha iyi işler yapacağız” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum