Adana'da okullarda korona virüsü uyarısı

Adana'da okullarda korona virüsü uyarısı

Adana'da okullarda korona virüsü uyarısı
25 Şubat 2020 - 09:56

Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü nedeniyle Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı harekete geçti.
2 bin 500 insanın ölmesine neden olan virüs son olarak İran'da ortaya çıktı. Önlem amaçlı Türkiye’de de 81 il ve ilçelerindeki okullara Sağlık Bakanlığı uyarıcı ve bilgilendirici afiş ve broşürler gönderdi.
Virüsten korunmak için neler yapılması gerektiğini içeren broşürler öğretmenler tarafından dağıtıldı. Okulların giriş çıkışlarına afişler asılarak hem veliler hem de öğrenciler uyarıldı.

Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı tarafından dağıtılan broşürlerde şu ifadeler yer aldı;
"Ellerinizi sık sık su ve sabunla en az 20 saniye boyunca yıkayın. Su veya sabun olmadığı durumlarda alkol bazlı el antisemptimtleri kullanın. Öksürme veya hapşırma sırasında burun ve ağzınızı tek kullanımlık mendil ya da kağıt ile örtün. Kağıt veya mendilin bulunmadığı ortamlarda ise dirsek içini kullanın. Mendili derhal çöp kutusuna atın ve elinizi hemen sabunla yıkayın. Soğuk algınlığı veya grip semptomları olan kişiler ile yakın temastan kaçının. Yeni koronavirüs enfeksiyonu grip ile karıştırılmamalıdır. Gripte kullanılan koronavirüsü tedavisinde etkili değildir"
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum