Adana’da Salsa Ateşi

Adana’da Salsa Ateşi

Adana’da Salsa Ateşi
25 Şubat 2020 - 08:39

Adana Büyükşehir Belediyesi Zeydan Karalar ’ın desteğiyle Adana Aski Spor Salonunda hafta sonu gerçekleşen etkinlikte 750 yarışmacı; Minikler, Yıldızlar, Gençler, Yetişkinler ve Büyükler, Grup Şov, Duo, Solo (A/B/C/D) klasmanlarında birbirleriyle madalya için yarıştılar.
Halka açık ve ücretsiz sunulan yarışmada, Adanalı dans severler unutulmaz anlar yaşadı.
İki gün boyunca birbirinden güzel şovlarla mücadele eden yarışmacılara müjdeli haber Tolga Han Çinkitaş ’tan geldi. Ayrıca dans sporuna destek ve yarışmacıları onure etmek için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı adına Yuşa DAVARCI,  IDO Türkiye Temsilcisi Alper ALAKUT Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı İsmail GÜNEŞ, Adana Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünden Mustafa LAVKOR ve Metin YAVUZ, TDSF Adana Salsa il temsilcisi Oktay FİLAZOĞLU, TDSF Teknik Kurul Başkanı Akif OKUDAN,  TDSF Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KOÇYİĞİT dansçılara ödüllerini dağıttılar.
 
Türkiye Dans Federasyonu Kurulu Başkanı Tolga Han Çinkitaş açıklamalarda bulundu.
Çinkitaş; ‘İlk defa Adana’da duyurusunu yapmak istiyorum’ diyerek  International Dance   Organization (IDO) kapsamında düzenlenecek Salsa, Bachata, Arjantin Tango & Caribbean Show Avrupa Şampiyonası yarışmalarının 12-13 Aralık’ta İstanbul’da yapılacağını ve tüm sporcularımızın bu sayede ülkemizde milli olma şansı yakalayacağını müjdeledi.
 
La Noche Adana Dans Atölyesi Madalyalara doyamadı!
Birçok başarılı dansçıyı yetiştiren ve yarışmalara hazırlayan La Noche Adana Dans Atölyesi 49 madalya ile 3. etap birlikte kulüpler arasında ikinciliğe yükseldi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum