ADANA’DAKİ ELEKTRİK KESİNTİLERİ MECLİS GÜNDEMİNDE

ADANA’DAKİ ELEKTRİK KESİNTİLERİ MECLİS GÜNDEMİNDE

ADANA’DAKİ ELEKTRİK KESİNTİLERİ MECLİS GÜNDEMİNDE
20 Ocak 2022 - 11:08

ADANA(GÜNAYDIN)

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer,
“Adana’da süreklilik arz eden elektrik kesitileri ile ilgili mağduriyetleri Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Orhan Sümer, “21’inci yüzyılda Adana’da günlerce süren elektrik kesintisi yakışmıyor.” Dedi.
 
 “Adana genelinde elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşlarımızın mağdur olduğunu, özellikle elektrik alt yapı sistemlerinin yetersiz olduğunu defalarca dile getirdik.” Diyen Milletvekili Sümer, şunları söyledi:
“Yoğun kar yağışı sebebiyle Feke İlçemize bağlı Şahmuratlı, Çondu, Mansurlu mahallelerimiz günlerdir süren elektrik kesintisi yaşıyor. Belenköy mahallemizde ana trafonun hattının değiştirilmesi sebebiyle Merkeze bağlı köyümüz günlerdir, elektrik bekliyor. Adana’nın neredeyse tüm ilçelerinde bir türlü giderilmeyen elektrik sorunu artık çözülmelidir.”

21.YÜZYILDA ADANA ELEKTRİK YOK
Orhan Sümer, “Gençler, öğrenciler, yaz aylarında çiftçilerin, büyük mağduriyetine sebep olan bu sorun kalıcı olarak giderilmelidir. 21 inci yüz yılda Adana gibi metropol kentinde günlerce elektrik kesintisi yaşanması kabul edilebilir değildir. Ne zaman sorun yaşansa vatandaşımızdan sabır göstermesi bekleniyor. Adanalı hemşerilerimizin özellikle elektrik sorununa artık sabredecek gücü kalmadı. Yaz kış fark etmeden bu çile artık son bulmalıdır.” Dedi
 
FATURALAR CAN YAKIYOR
Orhan Sümer, sözlerine şöyle devam etti:
“Özellikle elektrik ve doğalgaz faturaları milletin belini bükmüş durumda. İki göz odada yaşayan on binlerce hane yüzlerce lira elektrik ve doğalgaz faturası ödemek zorunda kalıyor. Adana gibi bir Büyükşehirde bir de üzerine güncelerce süren kesintiler ve arızalar yaşandımı milletin canı burnuna geliyor. İktidarın yanlış ekonomi politikaları zaten milletin sırtına yüklenmiş durumda. En azından doğru düzgün hizmet aktarımı sağlanmalıdır. Bu konuda Bakanlıksa Bakanlık, yetkili dağıtıcı firmaysa firma, bir an önce adım atmalıdır.”
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum