Adana felsefeye doyacak

75. Yıl Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek festivale katılan Afşar Timuçin, “Geleceğini Geçmişiyle Kuran Varlık: İnsan” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.

Adana felsefeye doyacak

75. Yıl Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek festivale katılan Afşar Timuçin, “Geleceğini Geçmişiyle Kuran Varlık: İnsan” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.

 Adana felsefeye doyacak
10 Mayıs 2019 - 09:02

MUSTAFA ÖZKE
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Adana Felsefe Festivali bugün 75. Yıl Sanat Galerisi’nde başlıyor. Felsefe Festivali Düzenleme Kurulu’nu oluşturan Mustafa Günay, Gülsun Dülger, Sadık Erol Er, Kerim Caymaz ve Eren Erdem Adanalıları felsefe festivaline davet etti.
Bugün saat 10.30’da açılacak festivalin ilk oturumunda başkanlığı İbrahim Ortaş yapacak.
Festivale katılan Afşar Timuçin, “Geleceğini Geçmişiyle Kuran Varlık: İnsan” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.
Festivalin diğer etkinlikleri şöyle: 2. Oturum: 13:30-15:00
Oturum Başkanı: Adnan Gümüş / Kamuran Elbeyoğlu:  “İnsan-merkezcilikten (homo-centrism) Doğa-merkezciliğe (eko-centrism) Doğru Akıllı Topluma Geçiş"/ Ali Timuçin: "Stoa'da Yükümlü İnsan Fikrinin Aydınlanmacı Bakışa Etkisi"
3. Oturum:  15:30-16:30 Oturum Başkanı: Bedri Aydoğan / Şükrü Erbaş: “Bir Varoluş Bilgisi: Şiir”
11 Mayıs 2019 Cumartesi: 4. Oturum: 10:30-12:00 / Oturum Başkanı: Celal Gürbüz
Doğan Göçmen: “Adam Smith'ten Hegel'e İnsan Tasarımı ve Felsefe" Sanem Yazıcıoğlu: "Eylem ve Direnişte Başarının Anlamı"
Şiir Dinletisi: 13:30-14:30  / (Adanus Şiir Grubu)
5. Oturum: 14:45-16:30  Felsefe Öğrencileri Konuşuyor/ Oturum Başkanı: Sadık Erol Er
Saime Say: “Ali Şeriati’de ‘İnsanın Neliği’ Problemi ve Zindandan Kaçışın Felsefi Formülasyonu" / Nigar Daşcı: “Nietzsche’den Hareketle Değerlerin Yeniden Değerlendirilmesi”/ Mustafa Ağaoğlu: “İnsan ve Değerleri Açısından Bir Arada Olmanın Zorunluluğu: Spinoza ve Nietzsche’de Yaşamın Olumlanması” /Sinem Özdemir: "Değerlerin Değersizleşmesi" / Ferhat Soydan: "Nietzsche'nin Üstinsan Değerlerinin Değerlendirilmesi"
Fatime Gümüş: ”Çirkin Bir Tende Güzel Bir Ruh, Kalbi Bağlayamaz mı?"
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum