Adana Lezzet Festivali'nin tanıtım videosu izlenme rekoru kırıyor

Adana Lezzet Festivali'nin tanıtım videosu izlenme rekoru kırıyor

Adana Lezzet Festivali'nin tanıtım videosu izlenme rekoru kırıyor
20 Ağustos 2019 - 08:39

MUSTAFA ÖZKE
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Vali Mahmut Demirtaş'ın, "Gelecek yıl daha iyisini yapacağız" dediği lezzet festivalinin üçüncüsü için geri sayım devam ederken, festivalin dünyaya tanıtılması amacıyla hazırlanan tanıtım videosu da izlenme rekoru kırıyor.
Adana'ya geldiği günden bugüne kadar üzerinde titizlikle durduğu lezzet festivalinin üçüncüsü 4-5-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Akdeniz’in en sevilen lezzetleri, ünlü şefler, geleneksel tatlar Adana'da bir araya gelecek. Üstelik dans, müzik, heyecan, coşku eşliğinde Adanalılar lezzete doyacak.
4 – 6 Ekim 2019 tarihlerinde “Büyük Akdeniz Şöleni!” temasıyla düzenlenecek 3. Adana Lezzet Festivali, Adana’nın “en” yerel ve “en” geleneksel mutfak kültürünü dünyaya tanıtacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde, Adana Valiliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek festival, uluslararası yıldız isimlerin katılımıyla üç gün boyunca Adana’da bir gastronomi şöleni sunmaya hazırlanıyor.
Geçen yıl  Vali Demirtaş, 2 Michelin yıldızlı şef Alexandre Dionisio ve Fransa Le Bureau D'étude Gastronomique Direktörü Sebastien Ripari ile mangal ateşini yakmıştı. 3. Adana Lezzet Festivali için dünyanın dört bir yanından yine sürpriz konukların geleceği ve Adana'yı dünyaya tanıtacakları öğrenildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum