Adana merkezli hırsızlık operasyonu

Adana merkezli hırsızlık operasyonu

Adana merkezli hırsızlık operasyonu
29 Kasım 2021 - 12:20

Adana merkezli elektrikli bisiklet ve motosiklet hırsızlığı yapan şebekeye yönelik İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri tarafından Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa'da operasyon düzenlendi. Operasyonda aranan bir şüphelinin daha yakalanmasıyla gözaltına alınanların sayısı 15'e yükseldi.

Ekipler daha öncede Yüreğir ilçeisnde bir iş yerinde şasi numaraları değiştirilmiş 8 elektrikli bisiklet ele geçirmiş,bunun üzerinde 6 ay boyunca teknik ve fiziki takip sonucunda şebekeyi ortaya çıkarmıştı.Operasyonda çalıntı olduğu tespit edilen 20 motosiklet ile 67 elektrikli bisiklet de ele geçirilirken,elebaşılığını B.S'nin yaptığı iddia edilen şebekenin çalışma yöntemine ilişkin bilgilere ulaşıldı. Buna göre, zanlılar arasındaki B.D'nin çaldığı motosiklet ve elektrikli bisikletlerin A.H.E'ye ait atölyede şasi numaralarının değiştirildiği, H.H'nin sahte fatura düzenlediği, S.M'nin de internetteki bir e-ticaret sitesinden satışını gerçekleştirdiği öne sürüldü.Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden 4'ü savcılık talimatıyla serbest bırakıldı, 11'i ise adliyeye sevk edildi.

Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüphelilerden şebeke elebaşı olduğu ileri sürülen B.S. ile B.D, A.H.E, H.H. ve S.M. tutuklandı, 6'sı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, elektrikli bisiklet ve motosiklet hırsızlığı yapan bir şebekeye yönelik çalışma başlatmıştı. Ekipler, yaptıkları çalışmanın ardından 24 Kasım'da Adana merkezli Gaziantep ve Şanlıurfa'da tespit ettiği adreslere düzenlediği eş zamanlı operasyonla 14 zanlıyı yakalamıştı.Adreslerde, çalıntı olduğu belirlenen çok sayıda elektrikli bisiklet ve motosiklet ele geçirilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum