‘Adana’mızda çok güzel hizmetler olacak’

AK Parti Adana İl Başkanı Ay, gazetemizi ziyaret etti. Başkan Ay, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Adana’ya yoğun bir ilgisi ve sevgisi var. Biz de bu sevgiden ve ilgiden kaynaklı kamu yatırımlarının Adana’ya daha fazla ve hızlı gelmesi için mücadele sergiliyoruz” dedi

‘Adana’mızda çok güzel hizmetler olacak’

AK Parti Adana İl Başkanı Ay, gazetemizi ziyaret etti. Başkan Ay, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Adana’ya yoğun bir ilgisi ve sevgisi var. Biz de bu sevgiden ve ilgiden kaynaklı kamu yatırımlarının Adana’ya daha fazla ve hızlı gelmesi için mücadele sergiliyoruz” dedi

‘Adana’mızda çok güzel hizmetler olacak’
26 Kasım 2020 - 09:10

Haydar ŞENGÜL
ADANA(GÜNAYDIN)-
AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, gazetemizi ziyaret etti. 1 yıllık görev süresinde yaptıkları hizmetleri anlatan Başkan Ay, yeni Adliye Sarayı ve yeni Stadyumun kısa sürede hizmete gireceğini müjdeledi. Karataş ve Yumurtalık ilçelerinin yapılacak yatırımlarla Adana’nın yükselen yıldızı olacağına dikkat çeken Başkan Ay, 3 ilçeyi birbirine bağlayacak olan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Köprüsü’nün de en kısa zamanda  tamamlanıp ulaşıma açılacağını söyledi. Başkan Ay, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana’ya yoğun ilgi ve sevgisinin olduğunu ifade ederek, “Biz de bu sevgiden ve ilgiden kaynaklı kamu yatırımlarının Adana’ya daha fazla ve hızlı gelmesi  için mücadele sergiliyoruz. Adanamızın 01 markasına yakışır çok daha güzel hizmetler olacak” dedi.
‘CUMHURBAŞKANIMIZIN ADANA’YA BÜYÜK SEVGİSİ VAR’
AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, göreve gelir gelmez hem il hem de 15 ilçedeki teşkilatlanma çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi. Çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürürken 5-6 ay sonra dünyayı kasıp kavuran pandemi ile karşı karşıya kaldıklarını belirten Başkan Ay, bu çerçevede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama noktasında gerek Vefa Destek Grupları’ndan lojistik destek sağlamak, gerek gençlik kolları vasıtasıyla vatandaşların maddi ihtiyaçlarını gidermek için yaklaşık 26 bin gıda kolisi, maske, dezenfektan dağıttıklarını kaydetti. Başkan Ay, “Burada biz iktidar partisi olarak Adana’mıza bugüne kadar yapılan yatırımların bu dönemde de daha fazla olması için bir mücadele içerisindeyiz. Bu çerçevede sayın Cumhurbaşkanımızın Adana’ya olan çok yoğun bir ilgisi ve sevgisi var. Bizde bu sevgiden ve ilgiden kaynaklı olarak bakanlarımız Sayın Ömer Çelik, Jülide Sarıeroğlu ve milletvekillerimizle kamu yatırımlarının Adana’ya daha fazla ve hızlı gelmesi için mücadele sergiliyoruz” dedi.
‘KÖPRÜNÜN DEVRİ TAMAMLANDI’
AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Adana’ya yapılan büyük yatırımlarla ilgili de müjdeler verdi. Adana için çok önemli olan eski adı Devlet Bahçeli Köprüsü olan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Köprüsü’nün yapımı için bir süreç başlattıklarını ifade eden Başkan Ay,  köprünün Ulaştırma Bakanlığı’na devri noktasında işlemlerin tamamlandığını müjdeleyerek şunları söyledi:
‘ADANA’YA YAPILMIŞ KAMU YATIRIMLARININ EN BÜYÜĞÜ’
“ Tabi, bu bölgenin, bereketli toprakların, cebeli bereketin  bir evladı olan Devlet beyin de isminin köprüde yaşatılması noktasında bizim arzumuz vardı. Ancak, Devlet bey, çok büyük bir hassasiyetle devlet adamlığına yakışır bir şekilde köprünün isminin kendi isminden ziyade 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Köprüsü olmasında irade ortaya koydu. Ve bugünde bu köprünün devir işlemleri tamamlanıyor. İnşallah bu yatırımı en kısa zamanda Adana’mızla buşuşturacağız. Yaklaşık 500 Milyonluk bir yatırım. Üç ilçemizi birbirine bağlıyor. 60 bin aracın geçişine olanak sağlayacak çok kıymetli bir köprü. Şu anki hali hazırdaki set biliyorsunuz  yol vasfı yok.  Bu tek seferde Adana’ya yapılmış kamu yatırımlarının en büyüğü.”
KIRSALA 26 MİLYON LİRA HİBE
Kent merkezindeki büyük yatırımların yanısıra dezavantajlı kırsal bölgeler il kuzey ilçelerimize de büyük önem verdiklerine dikkat çeken Başkan Ay,  “Tarım Bakanlığı tarafından bu bölgelere direk 26 milyon liralık hibe sözkonusu. Sadece  bu değil, Tarım Bakanlığı tarafından küçükbaş ve büyükbaş hayvancılıkta olsun büyük  çok ciddi hibe desteklerimiz var. Gelişmişlik durumuna göre ilçe bazlı teşvikler var” dedi.
‘KARATAŞ’A KÜÇÜK BİR LİMAN KURACAĞIZ’
“Güneyde biliyorsunuz Karataş’ta tarla  balıkçılığı, deniz balıkçılığı bağlamında mecliste çıkan yasalar var” diyen Başkan Ay, Karataş’ta küçük bir liman kurmak  suretiyle deniz ürünlerinin tüm dünyaya ihracatının yapılmasını önemsediklerini belirterek, “Dünyaya yapılacak ihracatla Karataş çok büyük bir gelir kapısı olacak. Yaklaşık, 300-400 Milyon Dolar’lık  bir gelirin olacağını düşünüyoruz. Bununla ilgili gerekli düzenlemeler yapıldı. Oranında mütevelli heyeti ,OSB’nin de mütevelli heyeti de kurulum aşamasına geldi” dedi.
‘KARATAŞ ADANA’NIN YÜKSELEN YILDIZI OLACAK’
Karataş’ın Adana’nın yükselen yıldızı olacağını belirten AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz, zaten Cumhurbaşkanımızın uhtesindeki,  yüzde 50’si hibe yüzde 50’si de kredilendirilmek suretiyle oradaki atık su projelerinin, atık su ve arıtma tesislerinin hayata geçirilmesi noktasında  İller Bankası’yla Adana Büyükşehir Belediyesi’nin programı dahilinde işlere göre Cumhur İttifakı desteğiyle borçlanmaya evet dedik. Bunun yanında limanın derinleştirilmesi ve oradaki dalga kıranların yapılmasıyla birlikte Karataş’a çok ciddi bir kamu yatırımı gelmesi noktasında ön ayak olup bu işin takibini yaptık. “
‘GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ HER ZAMAN KARATAŞ VE YUMURTALIK’TA’
Yumurtalık’ın da çok önemli bir sahil ilçesi olduğuna dikkat çeken Başkan Ay, “Yumurtalık, biliyorsunuz orası enerji ihtisas bölgesi. Orada bazı projeler, bazı yatırımlar devam ediyor. Orada çok ciddi özel sektör yatırımları da var. Onların da yakın tarihte  (pandemi olmasaydı) bir temel atması olacaktı. Orada da bazı gelişmeler var. Haliyle hem Yumurtalık hem Karataş Adana’mız için çok kıymetli  iki ilçe. Biz oraları çok önemsiyoruz. Gözümüz kulağımız her zaman orada” diye konuştu.
‘STADI EN KISA ZAMANDA HİZMETE SUNACAĞIZ’
Başkan Ay, yeni stadyum ve yeni adliye binası inşaatları ile ilgili de müjdeli haberler verdi. 33 bin kişi kapasiteli UEFA kriterilerine uygun Adana’ya yakışır ve yaraşır bir stad yaptıklarına dikkat çeken Başkan Ay, stadın en kısa zamanda sporseverlerin hizmetine sunulacağını da belirterek sözlerine şöyle devam etti:
“Koltuk renkleriyle ilgili taraftarlarımızdan gelen bir talep vardı. Biz ona duyarsız kalmadık. Bu konu biraz gecikmeye sebebiyet verdi. Ancak, şu an son sürat devam ediyor. Gün gün fotoğraflarını alıyoruz. Yakın tarihtede oraya gideceğiz. En kısa zamanda orayı da vatandaşlarımızın, spor severlerimizin hizmetine sunacağız. “
‘YENİ ADLİYEMİZE BUGÜN YARIN TAŞINMALAR BAŞLAR’
Yeni Adliye binasının da yakında hizmete gireceğini müjdeleyen Başkan Ay, “Adliye binamız ihtiyaçları karşılamıyor. Şu an birkaç yerde hizmet veriyor. Yeni Adliye binamız, Bölge İdare Mahkememiz, Bölge İstinaf Mahkememiz ile birlikte artık o havzada yerimiz. Yeni Adliye binasıyla birlikte artık bütün adliyelerin birarada olduğu, 300 ailenin kalabileceği bir lojmanı ile Adana gerçekten adli ihtiyacını  kamu anlamında konut ve bina gereksinimini de gidermiş oluyor. Bugün yarın kısmi olarak taşınmalar başlar. Biz de bunu yakından takip ediyoruz. Orası da yakın tarihte hizmete girecek. Dağınıklığı da ortadan kaldıracağız. Vatandaşımızın daha iyi adalet hizmeti alması için tüm bu fiziki ortamlarda iyileştirme yapıyoruz” dedi.
SEYHAN NEHRİ’NİN İÇİ TEMİZLENECEK
Seyhan Baraj Gölü ile kent merkezinden geçen nehrin  iç bölümlerinin DSİ tarafından temizlenerek Adanalıların istifasına sunulacağını da müjdeleyen AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, bu konuda şunları söyledi:
SEYHAN NEHRİ TURİZME AÇILACAK
“DSİ tarafından Seyhan Gölü’müzün iç bölümünün  temizlenmesi konusunda bir irade ortaya kondu. İnşallah Seyhan Nehrimizin şehrimizin içinden geçen kısmının içi de DSİ tarafından temizlenmek suretiyle gölden ve nehirden daha fazla Adanalı vatandaşlarımızın istifade etmesini, kullanmasını sağlamaya çalışıyoruz. Özellikle, Seyhan gölü ve nehrinde, su sporlarının yapılabileceği,  kültürel ve turizme yönelik çalışmalara bakılıyor.”
‘ADANA’NIN PROBLEMLERİNİN ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA POZİTİF BAKIYORUZ’
Adana’nın  gastronomi ve Portakal Çiçeği Festivali  ile hakettiği noktaya gelme noktasında iyimser noktada durduğunu belirten Başkan Ay son sözlerinde ise, “Adanamızın 01 markasına yakışır şekilde, o güzel kıymetli bereketli topraklarında çok daha güzel hizmetler olacak. Her  ne kadar yerel yönetimlerde bir başka siyasi parti olsa da özünde Adana olmak kaydıyla  biz Adana’nın her türlü problemini çözme noktasında pozitif bir bakış açısı sergiliyoruz. İnşallah ilerleyen günlerde çok daha kıymetli hizmetleri size aktaracağız” dedi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum