Adana’nın en hızlı motosikletini yaptılar

Adana Akdeniz Motor Sporları Kulübü, Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan, sporun ve sporcunun bir adım ileri taşınması için destek istedi

Adana’nın en hızlı motosikletini yaptılar

Adana Akdeniz Motor Sporları Kulübü, Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan, sporun ve sporcunun bir adım ileri taşınması için destek istedi

Adana’nın en hızlı motosikletini yaptılar
14 Ağustos 2020 - 10:52

Haydar ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)- Adana Akdeniz Motor Sporları Kulübü, Adana’nın en hızlı motosikleti projesini gerçekleştirdi. Adana’nı en hızlı motosikletinin hayata geçirilmesinde büyük emeği olan proje sorumlusu Suzuki marka, GSX-R 1300 Hayabusa model motosiklet sahibi Güngör Kılıç, “Güvenliğimiz önceliğimizdir” derken kulüp yetkilileri de, Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan, sporun ve sporcunun bir adım ileri taşınması için destek istedi.
Adana Akdeniz Motor Sporları Kulübü Başkanı Ahmet Merdin  ve yönetim kurulu üyeleri tarafından yapılan açıklamada, Akdeniz Motor Sporları Kulübü ailesi olarak, Adana başta olmak üzere çevre illerde de, gerek motor sporlarının gerekse motor sporcularının gelişimi ve desteklenmesi hususunda çalışma yaptıklarını belirtildi. Amaçlarının, bölgemizde bulunan motor sporları tutkunlarını bir araya getirip, üyelere güvenli sürüş eğitimleri verme ve hafta sonu geziler gibi birçok aktivite düzenlemek olduğunu belirten kulüp yetkilileri, kulüp faaliyetlerinin yanı sıra Adana Akdeniz Motor Sporları Kulübü olarak uzunca bir süredir üzerinde çalıştıkları Adana’nın en hızlı motosikletini yaptıklarını duyurdu. Kulüp yetkilileri, en hızlı motosiklet projesi ile ilgili şu bilgileri verdi:
“Üç yılı aşkın süredir üzerinde çalıştığımız ve yaşayan bir proje. Üzerinde çalışmaya devam edeceğimiz, performans-güvenlik eğrisinden ödün vermeden geliştirdiğimiz Suzuki marka, GSX-R 1300 Hayabusa model motosikletimiz Adana’nın en hızlı motosikleti olmuştur. Bu dev projenin hayata geçmesinde en önemli rolü üstlenen kulübümüz başkanı Ahmet Merdin’e, başkan yardımcısı Hatice Merdin’e ve bu proje sorumlusu ve sahibi Güngör Kılıç’a  yüreğini ve emeğini veren diğer yönetim kurulu üyelerine canı gönülden teşekkürü borç biliriz.”
Kendi imkan ve emekleri ile elde ettikleri bu başarıyı yerelden ulusala ve akabinde evrensele taşımayı hayal ettiklerini belirten kulüp yetkilileri, “Bu noktada, biz yerel kulüp ve derneklerin üst çatısı olan Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan, sporun ve sporcunun bir adım ileri taşınması için bizlere destek olmasını, ulusal ve uluslararası arenada bizlere de imkan verilmesini talep etmekteyiz. İnanıyoruz ki; Federasyonumuz tarafından bizlere asgari şartlar sağlandığında hem ulusal hem de uluslararası arenada gönül verdiğimiz bu sporu hakkıyla icra edeceğizdir” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum