Adana'nın Gururu "Ölmezler"

Adana’da elli yıldan fazla dost ve müşterilerine hizmet veren Ölmezler Grup Halil Ölmez, Cengiz Ölmez, Mehmet Ölmez ve Alican Ölmez öncülüğünde hizmette sınır  tanımıyor.

Adana'nın Gururu "Ölmezler"

Adana’da elli yıldan fazla dost ve müşterilerine hizmet veren Ölmezler Grup Halil Ölmez, Cengiz Ölmez, Mehmet Ölmez ve Alican Ölmez öncülüğünde hizmette sınır  tanımıyor.

Adana'nın Gururu
12 Eylül 2019 - 17:40


 
HAYDAR ŞENGÜL
ADANA (GÜNAYDIN) – Eylül ayı sadece sonbahar değil ; aynı zamanda okulların açıldığı ders zilinin çaldığı ay olarak  bilinir. Okula  başlayacak olanlar , yeni öğretim yılına başlayanlar , kazandıkları okula gitmek için , üniversiteyi  kazananlar kazandığı bölüme gitmek için çantaya ihtiyaç duyarlar. İşte bu güzel telaşın adresidir Ölmezler. Yarım asırdır sadece Adana değil ; tüm Akdeniz bölgesinde çanta , cüzdan, valiz gibi ürünlerde anne ve babaların ilk durağıdır Ölmezler.
Neredeyse her Adanalının bir kez uğradığı, uğradıysa bir ürün aldığı yerdir. Büyük mağazalara inat ; koca koca alışveriş merkezlerine aldırmadan  kaliteyi ucuza alabilmenin adıdır. Neredeyse  her dönem dolup  taşan müşteriyle  yarım asrı deviren dimdik ayakta durmayı  başarabilen esnaf Ölmezler’i sorduk.
"BENİM MAĞAZAM OLDUĞUNU HİSSETTİRİYORLAR"
Hayriye Acet (Anne) :  “ 4 Çocuğum var. Çok şükür  hepsini okuttum ve okutuyorum. Yıllardır bu mağazanın müşterisiyim. Sadece fiyatları uygun değil.Aynı zamanda sattıkları ürünün arkasında duruyorlar. Çalışanları da daima güler yüzlü  halden anlayan esnaf insanlar. Ölmezler için “ Benim mağazam diyebilirim. Çünkü öyle hissettiriyorlar."
Ölmezler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ölmez, Adana Valisi  Mahmut Demirtaş, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i, Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir’i ziyaret ederek plaket takdim ederek  çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ziyaretlerinden dolayı iş adamı Halil Ölmez’e teşekkür etti.
“HİZMETTE SINIR TANIMIYORUZ”
Ölmezler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ölmez , ziyaretleri sırasında  yaptığı açıklamasında dost ve müşterilerine hizmette sınır tanımadıklarını ifade etti. Halil Ölmez, “Adana’nın  her yerindeyiz. AVM’lerde yoksunuz diyorlar.  Bizler de , kaliteyi ucuza veren esnaf olarak tanındık. Biz AVM’lerde yüksek kiraları verip ; yüksek maliyetleri de müşterilerimizin , halkımızın boynuna yükleyemeyiz. İnsanlarımızın özellikle ekonomik güçlük çeken insanlarımızın rahat rahat gelebilecekleri bir konseptiz. Esnaflığımızdan taviz vermeyiz. Biz çok müşterimizin ismini biliriz. Okul  çantası sattığımız  müşterimizin üniversiteye giden çocuklarına valiz sattık. İhtiyaç  halinde eşyalarını emanet aldık. Diğer esnaf için de referans olduk. Acı tatlı günlerinde zaman zaman beraber olduk. Çünkü biz esnafız. Niye ölmezler diyorlar .Sadece kaliteli , Sadece en  ucuz. Sadece bol çeşit değil. Bu nedenle Adanalı bizi bilir ve güvenir. Bilirler ki gülümsememizde bir samimiyet vardır. Bilirler ki sattığımız ürünlerin arkasında dururuz. Biz de ne kul yapısı demeden gereğini  yaparız.Halden anlarız. Mahcup değil hoşnut ederiz.Ve  burada ekmeğimizi  kazanıp burada harcar vergimizi burada  öderiz. “ dedi.
“ÖLMEZLER GRUP ADANA’MIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ KURUM”
Adana Valisi Mahmut Demirtaş ise  Ölmezler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ölmez’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.  Vali Mahmut Demirtaş, “ Ölmezler Grup Adamanız için çok önemli bir kurum. Gerek esnaf anlayış ve duruşları ile Adana ekonomisine kazandırdıkları ile çok önemli bir kurum. Adana ekonomisine küçük büyük katkı koyan , istihdam payı olan her kuruluş gibi Ölmezler Gurup ta bizler için çok değerli. Hayırlı işlerde , sosyal farkındalık projelerinde  hassasiyetlerini daima hissettiğimiz ise  Ölmezler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ölmez bey olmak üzere Ölmezler Gurup ailesine ben de teşekkürlerimi sunuyorum. Bu bereketli şehir Adana’mıza bereket getiren tüm esnafımızın yanında  olmaya ve de sorunlarını çözmeye devam edeceğiz.” dedi.
“ÖLMEZLER‘İ ÖNEMSİYORUM”
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Pazarlar Caddesi ve Kenan Evren Bulvarı esnafı adına Ölmezler Deri ve Çanta sahibi Halil Ölmez ziyaretimize gelerek plaket takdim ettiler Adanalıların yakından  tanıdığı yakından bildiği ve güvenerek alış verişlerini yaptığı Ölmezler’in Çukurova İlçemizde şubelerinin olmasını önemsiyorum. Yılın en başarılı belediye başkanı ödülüne layık gören tüm esnafımıza teşekkür ediyorum .” diye konuştu.  Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir ise Ölmezler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ölmez’e çalışmalarında  başarılar diledi. Mehmet Fatih Kocaispir, “ Ölmezler demek babamın, benim, kardeşim için  her okul döneminde  çanta alışverişi yaptığı  yerdir. Babamın ikram ettiği  çayı yudumlarken en güzel çantayı seçip okul öncesinde heyecanlandıran yer demektir. “ dedi.
DEDEDEN TORUNA 50 YILLIK ÇINAR
Ölmezler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ölmez, “Adana’ya kaliteli hizmet sunmanın gururunu  yaşıyoruz. Yeni eğitim ve öğretim sezonunda tüm öğrencilerimize  başarılar diliyoruz. “ dedi. Okul çantalarıyla da ilgili püf noktalara değinen Halil Ölmez,  çanta satın alırken öğrenci velileri , anne ve babalara tavsiyelerde bulundu. Halil Ölmez, “ Okul çantası alırken öncelikle  tek bir yerden alışveriş yapın  Birkaç mağaza gezip  kalite ve rahatlığından emin olun. Bundan sonra çantanızı alınız. İkinci olarak  çantanın ortopedik  olmasına dikkat ediniz. Ortopedik olmayan çantalar küçük çocuklarda bel ağrısına yol açabilir. Üçüncü  olarak çantanın  renklerine ve çanta üzerindeki  karakterlerine dikkat etmeleri lazım.Cinsiyetlerine  uygun renk ve karakterde çanta almaları gerekir” şeklinde açıklamalarda bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum